فروش گربه های پرشین زیبا و اصيل

فروش گربه های پرشین زیبا و اصیل . پرشین کت . گربه اصیل ایرانی

کودک و حیوان خانگی
نویسنده : مقدم - ساعت 19:43 روز شنبه سی ام دی ۱۳۹۱

کودک و حیوانات
علاقه کودکان به حیوانات نباید نادیده گرفته شود خصوصاً وقتی آنها بعد از سن 3 سالگی قرار داشته و بنا به گفته روانشناسان تکاملی در دوران بازی‌های دامپروری قرار دارند. آنها در این دوران از بازی‌ با مورچه‌ها، جوجه، گوسفندان و ... لذت می‌برند. آنها در سال‌های نخست زندگی علاوه بر این‌که بازی‌های تکاملی‌شان را ادامه می‌دهند با تمرین نگهداری و مراقبت از حیوان خانگی در واقع مهارت‌های مراقبت و حمایت از دیگری را تمرین می‌کنند. دکتر علی همت‌ یار‌زاده، روانشناس با اشاره به این مطلب می‌گوید: «کودکان در این موقعیت‌ یاد می‌گیرند تا از حیوانات مراقبت کرده و آنها را درمان کنند کودکان از بازی با این حیوانات احساس رضایت و مفید بودن بیشتری داشته و حس می‌کنند که هم نقش پدر و هم نقش مادر را برای او دارند.
او در این حالت تمرین می‌کند تا مانند پدرش برای حیوان خانگی غذا تهیه کرده و مثل مادر از او مراقبت کند. این سبک بازی کودکانه به رشد مهارت‌های زندگی او کمک کرده و او در این تمرین‌ها هم مهارت‌های پدرانه و هم مهارت‌های مادرانه را یاد می‌گیرد. از این رو توجه به علایق کودکان به حیوانات را نباید بی‌اهمیت دانست.
اگرچه در دنیای امروز ما، امکان نگهداری از حیوانات خانگی میسر نیست، اما توجه به این مسئله نیز خارج از اهمیت نیست.»
کودک در بازی و مراقبت از حیوانات علاوه بر این‌که مهارت‌های اجتماعی و زندگی‌اش رشد پیدا می‌کند، به لحاظ هوشی نیز دچار تحول می‌شود. به عقیده الهه شفایی، روانشناس؛ «طبق گفته پیاژه، روانشناس شناختی کودکان، کودکان هر چه در دو سال اول کودکی محرک بیشتری دریافت کنند، به لحاظ هوشی نیز رشد بیشتری خواهند کرد. یعنی هر چه محرک‌های محیطی کودکان بیشتر باشد کودک بهره هوشی‌اش بالاتر رفته و با عوامل بیشتری آشنا می‌شود و مراحل رشدش را با موفقیت طی می‌کند.»
وی ادامه می‌دهد: «کودکان معمولاً تا قبل از سن سه سالگی فکر می‌کنند همه اشیای متحرک زنده‌اند، ولی بعد از مدتی متوجه می‌شوند که برخی اشیا جاندار نیستند، از این رو تا وقتی که او درک نکرده ماشین کوکی اتاقش موجود زنده نیست فرقی بین جوجه و ماشین نمی‌گذارد. اما وقتی این تفاوت را متوجه شد گرفتار ترس از جوجه می‌شود.» به عقیده شفایی این ترس نشانگر تکامل رشدی کودک است زیرا کودکی که از حیوانات نمی‌ترسد امکان دارد بی‌محابا به آن دست بزند و وقتی آن را لمس کرد، متوجه تفاوت‌های آن با حیوانات اسباب‌بازی‌اش شده و ناگهان بترسد. این ترس کودک نشانگر آغاز تشخیص او میان جانداران و اشیای بی‌جان است و این تجربه عینی در نهایت به کودک کمک می‌کند تا به تکامل رشد شناختی برسد. بنابراین کودک با داشتن حیوانات خانگی یک گام جلوتر خواهد افتاد.»
با این تفاسیر تهیه یک حیوان خانگی برای کودک مفید است، اما باید حیوانی برای کودک انتخاب شود که هم برای سلامتی او ضرری نداشته باشد و هم مطابق با سبک زندگی خانوادگی و فرهنگی‌اش باشد. این روزها به دلیل زیاد بودن جوجه‌های بهاره در بازارها، کودکان بیشتر تمایل به نگهداری از جوجه از خود نشان می‌دهند و از طرفی نگهداری از جوجه در خانه نیز با فرهنگ ما مطابقت بیشتری داشته و به نظر می‌رسد خطر کمتری نیز برای کودک دارد.
نباید مراقبت از کودک را از نظر دور داشت. دکتر همت یارزاده در مورد مراقبت روانی کودک هنگام بازی با جوجه‌ها می‌گوید: کودکان زیر سه سال هنوز به بلوغی نرسیده‌اند که خشم خود را کنترل کنند و آنها ممکن است خشم و عصبانیت‌شان را روی جوجه خانگی خالی کنند.
کودکان زیر سن 10 سال نیز قادرند از حیوانات بزرگتر مراقبت کنند بنابراین بهتر است جوجه‌های خیلی کوچک برای آنها تهیه نکرد و مسئولیت نگهداری مرغ و خروس به آنها سپرده شود.
والدین می‌بایست هنگام مراقبت کودک از جوجه‌اش دائماً به کارهای او نظارت داشته باشند تا وقتی که مطمئن شوند کودک آنقدر بزرگ شده تا توانایی مراقبت از حیوان را داشته باشد. از طرف دیگر اگر کودک در مراقبت از حیوان بی‌علاقه شد، والدین می‌بایست دلیل این عملکرد او را جویا شده و علت بی‌علاقگی را بفهمند.
در این دوره باید با کوکان با ملایمت رفتار کرد و نباید آنها را به خاطر برخی عملکردهای ناعاقلانه سرزنش کرد. باید به کودکان یاد داد که جوجه‌ها مانند خود او نیازمند آب و غذا و فعالیت بدنی هستند و مدتی از روز می‌بایست برای استراحت و بازی آنها اختصاص داد، اگر کودک از مراقبت از جوجه‌اش منصرف شد، باید جایگاه جدید برای جوجه پیدا کرد. البته در این زمینه والدین نقش الگوهایی را برای کودک بازی می‌کنند که می‌توانند از جوجه‌ها مراقبت کنند و کودک شیوه رفتار با حیوان را یاد می‌گیرد.
___________


برچسب‌ها: کودک و گربه پرشین ٰ پرشین کت
فواید نگهداری از حیوان خانگی
نویسنده : مقدم - ساعت 19:42 روز شنبه سی ام دی ۱۳۹۱

فواید نگهداری از حیوانات خانگی برای کودک
گفته شد کودکان نباید هر حیوانی را تحت مراقبت قرار دهند، زیرا حیوانات هر یک اثر جداگانه‌ای بر کودک می‌گذارند. مثلاً نگهداری از سگ برای کودک خطر داشته و ممکن است رفتار آن با خلق و خوی کودک همخوانی نداشته باشد. بنابراین در این فصل نگهداری از جوجه مطلوب‌ترین گزینه است. لذا روانشناسان معتقدند نگهداری حیوانات خانگی از چند جهت برای کودک مفید است.
نگهداری از جوجه به کودک کمک می‌کند تا احساسات مثبتش را درباره حیوانات رشد داده و باعث افزایش عزت نفس و اعتماد به نفس او شود. به‌طور کلی ارتباط مثبت با حیوانات می‌تواند به رشد ارتباط‌های معتمدانه با دیگران کمک کند. ارتباط خوب با یک حیوان به رشد ارتباط غیر‌کلامی،‌یکدلی و همدلی او نیز کمک می‌کند. حیوانات می‌توانند موقعیت‌های متفاوتی برای کودکان فراهم کنند. حیوانات باعث می‌شوند تا کودک با به‌کار گرفتن سبک خودگویی تفکرات و رازهایی شخصی برای خود داشته باشد. کودک در ارتباط با حیوانات فرایندهای دیگر زندگی را از تولد گرفته تا مرگ، سرماخوردگی و... تجربه و درک می‌کند، زیرا یک ارتباط مناسب با طبیعت پیدا کرده و از طرف دیگر نیازهای عاطفی او پاسخ داده می‌شود.»
دکتر همت یارزاده می‌افزاید: «کودکان در ارتباط با حیوانات هم ارتباط با دیگران را فراگرفته و هم دوست داشتن و عاطفه را تجربه می‌کنند، آنها از طرف دیگر فقدان و عزا را نیز به معنای واقعی تجربه می‌کنند.»
شفایی در این مورد می‌گوید: «هنگام مرگ جوجه، کودک یک گام جلوتر افتاده و او از نظر عاطفی احساس تعلق خاطر و فقدان را تجربه می‌کند. بنابراین در بسیاری مواقع فرآیند سوگ و عزاداری را در کودکی که جوجه‌اش را از دست داده است، می‌بینیم. این فرآیند، یک گام کودک را جلوتر برده و کودک درک می‌کند که اگر اکنون جوجه‌اش را از دست داده، دیگر قابل برگشت نیست و جوجه مثل عروسک او نبوده که در صورت خراب شدن، دوباره تعمیر شود.»
به هر حال در این دوره کودکان به لحاظ عاطفی بسیار رشد می‌کنند. شفایی می‌گوید: «کودکان در نگهداری از حیوانات دو خصیصه را رشد می‌دهند؛ یکی مسئولیت‌پذیری و دیگری مراقبت از حیوان. کودک در این جریان یاد می‌گیرد که با بموقع غذا دادن به حیوان، از او مراقبت کند اما کودکانی که حیوانات خود را آزار می‌دهند، در واقع احساس مسئولیت نسبت به حیوان خانگی را به درستی نپذیرفته‌اند.»
دکتر همت یارزاده هم می‌گوید: «در صورتی که حیوان‌آزاری از سوی کودک ادامه پیدا کرد، احتمال بروز مشکلات عاطفی در کودک وجود دارد و احتمال این که آنها در بزرگسالی مشکلات روانپزشکی پیدا کنند، زیاد است.»
اما شفایی در این مورد معتقد است: رواشناسان بر این اعتقاد نیستند که کودکانی که حیوان‌آزاری می‌کنند، حتماً به اختلالات روانی در بزرگسالی مبتلا می‌شوند.


برچسب‌ها: نگهداری گربه, گربه پرشین, پرشین کت
حيوانات با انسان تله‌پاتي مي‌كنند
نویسنده : مقدم - ساعت 19:47 روز پنجشنبه سی ام شهریور ۱۳۹۱
حيوانات با انسان تله‌پاتي مي‌كنند

برقراري ارتباط با حيوانات، يكي از مهم‌ترين سرفصل‌هاي روان‌شناسي حيوانات است. اين ارتباط مي‌تواند در قالب ارتباط مستمر در طول همزيستي با حيوان و يا ارتباط‌هاي فراروان‌شناختي صورت پذيرد، كه هر دوي اينها در برطرف كردن و يا پيشگيري از بروز اختلالات رفتاري در حيوانات، نقش مؤثر و غيرقابل انكاري را ايفا مي‌كنند.
در برقراري ارتباط روزانه با حيوانات، همواره بايد اين نكته را در نظر داشته باشيد كه ارتباط چشمي، بيش از ارتباطات ديگر، حيوانات را تحت ‌تأثير قرار مي‌دهد. از اين‌رو به هنگام تعليم حيوان، آموختن فرمان‌ها به او، بازي كردن و يا ارتباط‌هايي از اين دست، بكوشيد مستقيماً به چشمان حيوان نگاه كنيد.
برقراري ارتباط جسماني، مانند نوازش كردن، شست‌و‌شو، نظافت و ماساژ دادن نيز به آرامش حيوان و هر چه صميمانه‌تر شدن ارتباط ميان انسان و حيوان كمك مي‌كند.


برقراري ارتباط تله‌پاتيك با حيوانات
تله‌پاتي نيز يكي ديگر از راه‌هاي برقراري ارتباط با حيوانات و دريافت پيام‌هاي آنان است. تله‌پاتي، زباني بي‌كلام و غيرشفاهي است و اين امكان را براي ما فراهم مي‌آورد تا در سطحي بالاتر با حيوانات ارتباط برقرار مي‌كنيم.
فقط در صورت تمايل و آمادگي حيوان به برقراري ارتباط، روان‌شناسي مي‌تواند اطلاعاتي درباره الگوهاي رفتاري معين در اختيار حيوان قرار دهد، يا بيماري‌ها و مشكلات ميان حيوان و صاحب او را تشخيص دهد.
برقراري ارتباط فراروان شناختي با حيوانات، هيچ ارتباطي‌ با جادوگري، احضار روح و خرافه‌هايي از اين دست ندارد. اين توانايي موهبتي است كه تمامي موجودات زنده، هر يك به نوعي از آن را دارند.
كساني كه مي‌خواهند ارتباط ميان خود و حيوان خانگي‌شان را عميق‌تر و غني‌تر كنند، به اين پرسش خواهند رسيد كه به واقع در درون حيوانات چه مي‌گذرد؟
واقعيت اين است كه حيوانات موجودات هوشمندي هستند كه ارگان‌هاي احساسي، نحوه تفكر، امكانات اظهاري، سطح زندگي و كيفيت تجارب آنها از اساس با ما تفاوت دارد.
حيوانات به طور دائم، پيام‌هايي براي ما مي‌فرستند و مشكل در اينجاست كه ما غالباً از درك و دريافت پيام‌ها عاجز هستيم و يا دچار بدفهمي مي‌شويم.
برقراري ارتباط با حيوانات، به انسان‌ها كمك مي‌كند علت بسياري از رفتارهاي حيوانات را دريابند و بفهمند كه آنها چگونه احساسات خود را به ما ابراز مي‌كنند.
همان‌طور كه پيش از اين نيز ذكر شد، همه موجودات زنده قادر به صورت تله‌پاتيك با يكديگر ارتباط برقرار كنند. حتي ما انسان‌ها نيز، اين موهبت گران‌سنگ را داريم، اما بسياري از ما متأسفانه، به مرور زمان اين توانايي را از دست داده‌ايم. بسياري، حتي وجود اين توانايي را انكار مي‌كنند و بسياري ديگر نيز آن را به فراموشي مي‌سپارند.
حقيقت اين است كه نمي‌توان مسئله تله‌پاتي را كاملاً رد كرد. همه ما، حداقل يك‌بار در طول عمر خود اين تجربه را داشته‌ايم كه وقتي كسي را دوست داريم، ناراحتي‌هاي او از راه دور به ما منتقل مي‌شوند. شايد اين جمله را بارها از دهان افراد مختلف شنيده باشيد «نمي‌دانم چرا دلم براي فلاني شور مي‌زند.»، «احساس مي‌كنم اگر فلان كار را نكني يا به فلان سفر نروي بهتر است» و جملاتي از اين دست. بارها و بارها اتفاق افتاده است كه درست در همان لحظه كه به ياد عزيزي هستيم و يا به كسي كه او را دوست داريم و مدت زيادي است از او بي‌خبر مانده‌ايم فكر مي‌كنيم، ناگهان با صداي تلفن يا صداي زنگ در خانه ما را به خود مي‌آورد و همان كسي كه به فكرش بوديم از ما خبر مي‌گيرد. برخي از مادران هنگامي كه عزيزان و يا فرزندان‌شان در معرض خطر قرار مي‌گيرند، اين موضوع را زودتر مي‌فهمند. بنابراين ارتباط‌هاي بسيار نزديك عاطفي و جسماني ميان انسان‌ها، همواره به نتايج تله‌پاتيك منجر مي‌شود.
حيوانات ما نيز بدين ترتيب با هم ارتباط برقرار مي‌كنند. چرا گربه شما دقيقاً همان لحظه‌اي كه شما قصد مي‌كنيد قوطي غذا را براي او باز كنيد مقابل در خانه قرار مي‌گيرد؟ به نظر شما تمامي اين مثال‌ها و شواهد، جز از طريق برقراري نوعي ارتباط فراروان شناختي ميان ما، چه دليل ديگري مي‌تواند داشته باشد؟ شايد بگوييد اينها فقط یك اتفاق ساده هستند، اما تكرار اين اتفاقات ـ دقت ما و ساير موجودات زنده در دريافت نوع حادثه ـ به خصوص ميان افرادي كه به لحاظ عاطفي با هم ارتباط نزديكي دارند، شايد وجود يك اتفاق ساده را رد كند.
در ميان قبايل وحشي و سرخ‌پوستان در گذشته و حال، همواره يك نوع ارتباط فراروان‌شناختي با حيوانات، گياهان، انسان‌ها و حتي ارواح گذشتگان به چشم مي‌خورد. اين افراد، به‌راحتي قادرند به عمق جان موجودات رسوخ كرده، به باطن آنها دسترسي يابند. از اين‌رو، زندگي آنها و ارتباط‌شان با محيط ‌زيست و موجودات زنده ديگر، همواره نوعي هماهنگي دل‌انگيز و آرامش‌بخش دارد.
برقراري ارتباط فراروان‌شناختي با حيوانات، راهي براي برقراري ارتباط مؤثر ميان انسان و حيوان است تا به ما امكان درك پيام‌هايي را ‌دهد كه حيوانات با رفتارهاي خود، قصد دارند آنها را بفهميم.
در اين نوع ارتباط، فرستنده و گيرنده، هر دو در يك فركانس مشترك قرار مي‌گيرند. بدين ترتيب مي‌توانند پيام‌هاي يكديگر را به خوبي دريافت و درك كنند.
مفهوم لغوي واژه تله‌پاتي، دريافت احساسات از راه دور است و به نوعي انتقال پيام گفته مي‌شود كه بدون استفاده از حواس معمول پنج‌گانه انجام مي‌شود و از طريق ذهن درك مي‌شود.
در سايه برقراري ارتباط تله‌پاتيك با جانوران، قادر خواهيد بود به طور مستقيم با آنها ارتباط برقرار كنيد. روان‌شناسان حيوانات از اين طريق، اطلاعاتي را كه حيوان مي‌دهد، دريافت و آن را به زبان گفتاري بيان مي‌كنند.
در اين مرحله، روان‌شناس مي‌كوشد دنيا را به‌طور كامل از دريچه چشمان و احساسات جانوران ببيند و درك كند. اينكه ما با چه جانوري در ارتباط هستيم (طوطي، سگ يا مورچه) در روند و كيفيت كار هيچ‌گونه تأثيري ندارد. كسي كه حيوانات را از صميم قلب دوست دارد و ارتباطي تنگاتنگ با آنها برقرار مي‌كند، قادر خواهد بود احساسات و تفكرات آنان را تا اندازه‌اي درك كند. شايد بسياري از افرادي را كه يك يا چند حيوان خانگي دارند، ديده باشيد كه به‌سادگي مي‌توانند حالات و روحيات حيوان خود را درك كنند. آنها به خوبي مي‌دانند حيوان آنها چه زماني خود را خوشبخت و راضي احساس مي‌كند و چه زماني غمگين است، چه زماني مي‌خواهد به گردش برود و چه زماني ميل به بازي كردن دارد، چه وقت خسته و چه وقت شاداب است.
ارتباط تله‌پاتي، روندي است برخواسته از ژرفاي روح و مي‌تواند به سادگي در مورد هر نوع علاقه و دلبستگي عاطفي و ذهني ميان موجودات برقرار شود.

چند توصيه
ـ برقراري ارتباط با حيوانات به هيچ عنوان نمي‌تواند جايگزيني براي مشاوره با پزشكان و روانپزشكان باشد. شما موظف‌ايد حيوان خود را به طور منظم براي انجام معاينات پزشكي و روان‌شناختي نزد متخصص ببريد تا بدين شيوه هر گونه مشكل و بيماري جسماني يا روحي او را به موقع درمان و يا از بروز آن پيشگيري كنيد.
ـ محيط اطراف حيوانات، همواره بايد به گونه‌اي باشد كه آنها در محل زندگي خود احساس نشاط و رضايت‌مندي داشته باشند. برقراري ارتباط مستمر با حيوانات به هيچ روي جايگزين فراهم كردن محيط مساعد و مكاني امن و راحت براي حيوان نخواهد بود.
ـ وجود رابطه شخصي، نزديك و صميمانه، يكي از شرايط لازم براي برقراري فراروان‌شناختي با حيوانات و انسان‌هاست. انرژي و عشق متقابل، همان فركانس مشتركي است كه دو موجود زنده با قرار گرفتن در آن، مي‌توانند با يكديگر ارتباطي مؤثر و عميق برقرار كنند.


برچسب‌ها: گربه پرشین, پرشین کت, گربه ایرانی
درباره پرشین کت
نویسنده : مقدم - ساعت 11:13 روز سه شنبه بیستم تیر ۱۳۹۱

                                              

 

        kitten

گربه نماد خدایان یا شیاطین!

اغلب گربه ها بازیگوش و شیطان هستند و برای بسیاری از مردم بویژه کودکان، موجوداتی دوست داشتنی به حساب می آیند. این موضوع به خصوص زمانی مورد توجه قرار می گیرد که با یک گربه کم سن و سال سروکار داشته باشیم. به نظر می رسد گربه از حدود 4 هزار سال پیش وارد زندگی انسان شده و جزو اولین حیوانات خانگی و رام شده می باشد که در خانه، کنار آتش همدم انسان شده است. از دیرباز افسانه ها و خرافات بسیاری راجع به گربه نقل شده ، بطوری که گربه مؤنث درمصر باستان نمادی از خدایان بوده است مثل طلوع خورشید، لذت، موسیقی، تولد و...

ولی در قرن های بعد، بسیاری از مردم  از گربه      می ترسیدند و آن را نمادی از شیطان می دانستند. اما بدیهی است که امروزه گربه برای اغلب ما نه نماد خدایان است، نه نماد شیطان، بلکه یک حیوان دوست داشتنی است.

در مورد انتخاب گربه به عنوان حیوان خانگی بهتر است بدانید که گربه اهلی با سگ متفاوت است، سگ اجتماعی تر و با وفا بوده در صورتی که گربه منزوی و خودخواه می باشد و گربه سخت تر از سگ توانایی دست آموز شدن دارد.

امروزه بیش از 100 نژاد گربه شناخته شده، اگرچه بیشتر گربه ها دورگه می باشند.

گربه ها را می توان در دو گروه کلی مو کوتاه و مو بلند تقسیم بندی کرد.

"نژاد پرشین"

گربه های مو بلند از قرن 16 میلادی وارد اروپا     شده اند. اولین گربه های مو بلند با نام آنگورا (Angora) در شهر آنکارای ترکیه یافت شده اند، اما منشأ گربه های مو بلند ایرانی امروزی (Persian) سرزمین پرشیا یا ایران می باشد.

اولین اجداد ثبت شده گربه های پرشین در سال 1620 میلادی از ایران به ایتالیا و از ترکیه به فرانسه فرستاده شدند که از آن جا به انگلیس هم رسیدند.

گربه پرشين كلاسيك                             نقاشي از پرشين كتهاي اوليه

گربه های پرشین با گربه های آنگورا آمیزش داده شدند. اجداد پرشین از لحاظ جنس پوشش و کشیدگی پوزه و بینی با نسل امروز تفاوت زیادی دارند. صدها سال تولید نسل انتخابی توسط پرورش دهندگان این نژاد، منجر به تولید گربه های پرشین با پاهای کوتاه تر و همچنین پوزه های کوتاه تر شده است.

گربه پرشین نخستین بار توسط جامعه طرفداران گربه    [CFA) [1) در سال 1871 همزمان با شروع کار جامعه ثبت شده است.

عکس های ثبت شده نشان می دهد که گربه پرشین تا دهه 1960 در ظاهر با پرشین های بعد از دهه 1980 متفاوت بوده اند.

اجداد  گربه پرشین (Traditional doll-faced) نسبت به گربه های پرشین امروزی (Modern flat-faced) صورت متناسب تری داشته و پوزه آن ها جلوتر از چشم ها قرار گرفته است، اما ظاهر آن ها در کل مثل پرشین های امروزی گرد و مسطح می باشد.

 

The modern flat-faced Persian                  The traditional doll-faced Persian

به هر حال استاندارد این نژاد بعد از دهه 1980 تقریبا ثابت مانده است. استاندارد های نژاد پرشین در سال 2007 اصلاح شده و بدین قرار است: این گربه ها بدن کوتاه، پاهای کوتاه و ضخیم،گردن کوتاه و محکم، سر گرد و مسطح با چشم های درشت گرد، بینی کوچک، پوزه پهن و گوش های گرد و کوچکی دارند. پوشش بدن آن ها بلند و ضخیم و رنگ چشم ها بسته به رنگ پوشش متفاوت است.

چون پوشش بدن آن ها بلند است، احتیاج به مراقبت مداوم دارند. هر روز حداقل باید 15 دقیقه موها را به وسیله شانه فلزی شانه کرد تا موهای گره خورده از هم باز شوند و از تشکیل گلوله های مویی جلوگیری گردد، به خصوص در نواحی زیر بغل، زیر دم و زیر شکم که امکان گره خوردن مو بیشتر است. حمام به موقع بعد از شانه کردن موها باعث تمیز، سالم و زیبا ماندن پوشش بدن آن ها  می شود، بهتر است گربه های جوان هر روز شستشو شوند.

اولین رنگ های به ثبت رسیده ازگربه پرشین در اواسط قرن 19 قهوه ای و مشکی بوده است، این آمار در اواخر قرن نوزدهم به 12 رنگ رسید که شامل گربه چین- چیلا (Chinchilla) نیز می شد. امروزه ما شاهد 60 رنگ متنوع در این نژاد زیبای ایرانی هستیم که به هفت دسته کلی تقسیم  می شوند:

 • گربه پرشین با رنگ های خالص (Solid color division)

 • گربه پرشین نقره ای و طلایی (Silver & Golden division)

 • گربه پرشین دودی و سایه دار (Shaded & Smoke division)

 • گربه پرشين دسته تبی (Tabby division)

 • گربه پرشین دو رنگ (Bicolor division)

 • دسته هیمالیایی(Himalayan division)

 • Particolor division

در امریکا تلاش بر این بود که گربه پرشین نقره ای را به عنوان یک نژاد جدا به نام استرلینگ معرفی کنند اما این نظریه پذیرفته نشد و گربه های مو بلند نقره ای و طلایی از سوی CFA به صورت اختصاصی تحت عنوان چین چیلای نقره ای و نقره ای سایه دار و چین چیلای طلایی و طلایی سایه دار در تقسیم بندی گربه پرشین معرفی شدند.

در افریقا تلاش برای جدا کردن نژاد، موفق تر بوده و [SA Cat Council[2 توانست چین چیلای نژاد خالص را به عنوان چین چیلای مو بلند ثبت کند. پوزه چین چیلای مو بلند کمی بلند تر از پرشین است، بنابراین نسبت به پرشین راحت تر نفس می کشد و جریان بیش از حد اشک ندارد.

گربه پرشین با موهای بلند و شکل خاص صورت خود در شمار محبوب ترین نژاد های گربه قرار دارد. شخصیت دوست داشتنی و مهربان آن ها در اولین برخورد باعث آرامش ساکنین خانه می شود، این گربه ها اغلب به محیط امن و آرام خانه نیاز دارند و به آن عادت      می کنند، می توانند به راحتی با خشونت سایرین کنار بیایند. شخصیت آرام و  بی تحرک آن ها به توجه زیادی از سوی صاحبانشان نیاز ندارد ولی از توجه دیگران لذت می برند.

صدای آرام و ملودی وار پرشین دلپذیر است و با چشمان درشت و نافذ و نگاه تأثیرگذار با افراد ارتباط برقرار می کند و می تواند حیوان خانگی مناسبی برای هر فردی در هر رده سنی باشد.

آنها ترجیح می دهند پاهایشان محکم روی زمین باشد تا بالا و پایین بپرند. بازیگوش هستند ولی زیاد تقلا نمی کنند، بیشتر دوست دارند روی صندلی یا لبه پنجره مورد علاقه خود دراز بکشند.

نگهداری داخل خانه آن ها را از ابتلا به بیماری و انتقال انگل محافظت می کند.

یکی از دلایل شهرت این نژاد کوتاه بودن پوزه است که با گذشت زمان این ترکیب شدت یافته و پوزه کاملاً مسطح شده است، بنابراین پرشین های قدیمی در کل سالم تر بودند. نژاد پرشین به دلیل نوع ساختار جمجمه که مشابه Pekingese است مستعد ابتلا به مشکلات تنفسی و بیماری های مرتبط با سینوس ها و جریان بیش از حد اشک می باشند.

جریان  بیش از حد اشک  در هر نژاد  گربه می تواند رخ دهد ولی در گربه های پرشین به علت مسطح بودن صورت و نقص زه کشی مجرای اشکی رخ      می دهد. علایم آن شامل ترشحات آبکی در یک یا هر دو چشم، آثار اشک زیر چشم و نزدیک بینی، تجمع ترشحات خشک شده روی لبه پلک و زخم و آزردگی پوست زیر چشم و نزدیک بینی است.

چشم های درشت این نژاد همیشه مرطوب است و اطراف چشم ها حداقل روزی یک بار باید تمیز شوند.

سایر مشکلات این نژاد شامل تنگ بودن سوراخ های بینی، برگشتگی پلک به داخل (entropion)، درست قرار نگرفتن دندان ها روی هم (dentalmalocclusion)، بیرون زدگی پلک سوم        ) (cherry eye و seborrhea oleosa است.

یکی از مشکلات عمده پرشین به علت عدم مراقبت کافی از موهای بلند می تواند آلودگی به کک باشد، به دلیل داشتن موهای بلند به راحتی آلوده می شوند و به سختی از آن رهایی پیدا می کنند. مراقبت و شانه کردن مداوم موها به منظور پیشگیری از بیماری پیشنهاد می شود.

تعدادی بیماری ژنتیکی ارثی هم بین گربه های پرشین رواج دارد، یکی از این بیماری ها آتروفی پیشرونده شبکیه [3] (PRA) است که منجر به کوری    می شود و در سایر پستانداران و انسان هم دیده     می شود.

یکی دیگر از بیماری های ژنتیکی مرتبط با این نژاد کلیه پلی کیستیک [4] (PKD) است که ژن عامل آن یک ژن غالب اتوزومال می باشد و تخمین زده شده بیش از ٪37 گربه های پرشین مبتلا به این بیماری هستند، PKD در٪50 موارد ارثی است.

روند پیشرفت بیماری کند است و به طور میانگین خود را تا سن 7 سالگی نشان می دهد، کیست ها از زمان تولد در کلیه ها وجود دارند و در سال های اولیه زندگی خود را نشان می دهند. در نهایت بیماری منجر به بزرگ شدن و نقص عملکردی کلیه می شود.

نشانه های بیماری شامل علایم عمومی از قبیل دپرسیون، عدم وجود اشتها، عطش زیاد، تکرر ادرار و کاهش وزن می باشد.

تمامی انواع پرشین از یک استاندارد فیزیکی واحد پیروی می کنند و تنها تمایز آن ها در رنگ پوشش و رنگ چشم است.

                         پرشين كت سفيد

                                          پرشين كت مشكي

1.  دسته پرشین های با رنگ خالص

رنگ پوشش این دسته از پرشین ها باید از ریشه تا نوک آن یک  دست باشد و سایه  یا الگوی رنگی نداشته باشند.

نوع آبی خالص پوشش آبی-نقره ای کمرنگی دارد که در نور طبیعی زیباترین نوع رنگ است. سایر رنگ های این دسته شامل سیاه، سفید، شیری، شکلاتی و یاسی است که دو رنگ اخیر طی آمیزش نژاد پرشین و هیمالیایی بوجود آمده و به ندرت دیده می‌شوند.

گربه های سفید 3 نوع رنگ چشم دارند: مسی، آبی و دسته آخر ترکیب عجیبی از یک چشم آبی و یک چشم مسی دارند.

سایر گربه های این دسته همگی چشم های مسی رنگ دارند.

                               چين چيلاي سفيد

2.  دسته پرشین های نقره ای و طلایی

این دسته شامل چین چیلا، گربه های طلایی و نقره- ای سایه دار است.

سال ها پیش پرورش دهندگان گربه  ایرانی  به  این  نتیجه رسیدند که ژن های پنهانی در چین چیلا وجود دارد که باعث پیدایش پرشین طلایی ونقره ای شده است.

چین چیلا، گربه سفید درخشان با نقاط سیاه پراکنده روی بدن و به صورت واضح روی صورت، دم و پاها  می باشد. سایه های ناشی از این نقاط به صورت یک لایه تیره روی پشت و گاهی پهلوها دیده می شود.

گربه های طلایی از نوع چین چیلا یا سایه دار هستند، رنگ زمینه پوشش آن ها کرم گرم است که نقاط مشکی روی آن دیده می شود.

نوع نقره ای به عنوان ظریف ترین نوع پرشین مورد توجه است. در این دسته رنگ چشم گربه ها سبز یا سبز- آبی با حاشیه سیاه است.

 

3.  دسته پرشین های دودی و سایه دار

دسته سایه دار شامل کامیوهای سایه دار و صدفی  (shell and shaded cameos) هستند که پوشش زیرین آن ها سفید است و روی موها می تواند به رنگ قرمز یا کرم باشد. پرشین دودی عجیب ترین و جذاب ترین الگوی رنگی را در این نژاد دارد. اعتقاد بر این است که این نوع حاصل آمیزش چین چیلا و پرشین سیاه است. پرشین دودی شش رنگ متفاوت دارد: سیاه، آبی، کرمی، کامیو (قرمز)، smoke tortoiseshell و آبی- کرم دودی.

پرشین دودی ظاهراً شبیه پرشین های با رنگ خالص هستند ولی هنگام حرکت زمانی که موها از هم باز  می شوند، در یک لحظه کوتاه متوجه می شویم که پوشش زیرین سفید است، همه گربه های این دسته یک حلقه موی سفید رنگ اطراف گردن و گوش دارند.

این تعادل کامل و بی نقص بین پوشش زیرین و رویی موقتی است و فقط 6 تا 8 هفته در سال به این صورت دیده می شود. چشم های مسی رنگ این گربه ها مانند ذغال های گداخته در میان دود می درخشد.

 

4.  دسته تبی

تبی سر زنده ترین دسته از گربه های پرشین است.

این دسته از پرشین سه الگوی رنگی دارد:کلاسیک، راه راه و خال دار،گربه های با الگوی خال دار می توانند الگوی کلاسیک را توأم با خال های قرمز نشان دهند.

در الگوی کلاسیک اشکال دایره شکل روی پهلوها دیده می شود، در صورتی که بدن تبی در  الگوی  راه راه  توسط  خطوط  باریک احاطه شده است.

الگوها و نقوش روی بدن این گربه ها جذاب است و نقوش روی صورت این جذابیت را افزایش می دهد. این گربه ها عمدتاً جذاب و اجتماعی هستند.

رنگ های شناخته شده از این دسته شامل نقره ای، آبی- نقره ای، آبی، قرمز، قهوه ای، کرمی و cameo است. تبی های قرمز، کرمی و کامیو الگوی خال دار ندارند. همه تبی ها چشم های مسی رنگ دارند به جز واریته نقره ای که  چشم های  سبز رنگ یا عسلی دارند.

                        پرشين كت

5.  Particolor Division

پرشین در این دسته می تواند 4 رنگ مختلف داشته باشد:Tortoiseshell، آبی - کرم، یاسی-کرم و شکلاتی توأم با Tortoiseshell.

Tortoiseshell گربه سیاه رنگی است که خال های بزرگ قرمز رنگ روی بدن خود دارد. هر 4 رنگ در این دسته چشم های مسی دارند.

                گربه پرشين

                                    پرشين كت كاليكو

6.  دسته پرشین های دورنگ

این دسته شامل انواع کالیکوها (Calico)، دو رنگ ها، سفید و دودی، سفید و تبی است.

کالیکو پوشش سفید رنگی دارد که به وسیله خال های رنگی پراکنده پوشیده شده است. انواع کالیکو شامل کالیکو با خال های قرمز و سیاه،کالیکوی آبی وکرم، کالیکوی یاسی با خال های یاسی و کرم و کالیکوی شکلاتی با خال های شکلاتی و قرمز است.

الگوی استاندارد اولیه در این دسته یک گربه سفید است با رنگ هایی محدود به سر و دست و پا که حداکثر دو لکه رنگی روی بدن داشته باشد.

پرشین دو رنگ مخلوطی از سفید و یکی از رنگ های سیاه، آبی، قرمز، کرمی، شکلاتی، یاسی می باشد. رنگ سفید در نواحی پا،  پنجه ها،  پهلوها،  قفسه سینه و پوزه دیده می شود.

همه انواع در این دسته چشم های مسی دارند به جز نوع سفید و تبی نقره ای که ممکن است چشم های عسلی یا سبز رنگ داشته باشند.

                 گربه پرشين هيمالين

7.  دسته پرشین های هیمالیایی

گربه های هیمالیایی  جزء  محبوب ترین  پرشین ها محسوب می شوند و حاصل آمیزش پرشین آبی و نژاد سیامی هستند، هدف از این آمیزش ایجاد گربه ای با نقاط رنگی مشابه سیامی و فرم بدنی پرشین بود. این نوع بعد از چند نسل آمیزش به عنوان یکی از واریته های رنگی پرشین پذیرفته شد.

رنگ های این نوع شامل شکلاتی، یاسی، آبی، قرمز، کرم، آبی- کرم، یاسی- کرم  و غیره می باشد.

رنگ ها محدود به صورت و دست و پا می شود و بدن طیفی از سایه سفید تا حنایی دارد.

همه گربه های هیمالیایی باید چشم های آبی داشته باشند، هر رنگ دیگری به جز آبی نشان دهنده عدم کیفیت و خالص نبودن نژاد است.

               پرشين كت هيمالين

 برگرفته از سایت مهرگان

........................................................................................................................................................................................

فروش دائمي گربه پرشين

پرشين كت

گربه ايراني

۰۹۳۵۵۰۱۱۵۵۶

۰۹۱۰۹۲۶۰۸۶۸

samira_rozhan@yahoo.com


برچسب‌ها: پرشین کت, گربه پرشین, فروش گربه پرشين, فروش پرشين كت, فروش گربه ارزان
ليست گياه هاي سمي براي گربه پرشین شما
نویسنده : مقدم - ساعت 18:21 روز سه شنبه سیزدهم تیر ۱۳۹۱
      
.


گیاهای سمی موجود در خانه
بادام / گل نرگس/ گل شیپوری/ دانه سیب / زردآلو
سرخس مارچوبه / آووکادو/ گل زعفران / گل عروس / لیلیوم شرقی
تاج خاردار / برگ انجیری/ سنبل /کاکتوس / زنبق
لوبیا / آلبالو/ درخت همیشه سبز/ کاج کریسمس/ کالادیوم
گل داوودی / نرگس زرد/ گل سوسن / پیچک انگلیسی / گل انگشتانه شمعدانی/ گیلاس/ پیچ امین الدوله /خرزره / پیاز
ماری جوانا/ گل صدتومانی/ برگ ریواس/ نخود/ اسفناج
برگ سیب زمینی /توتون / تنباکو/ لاله / انجیر
قارچ/ ساقه و برگ گوجه فرنگی/ گل پامچال /گل نسترن/آلوئه ورا
چاقاله بادام / برگ هلو / گیاه ذرت / شاهپسند/ یوکا امریکایی
شابیزک /پرنده بهشتی/ ياسمين بري/ اقاقیا/ شمشاد
شاه بلوط هندی/ آلاله

فروش پرشين كت در رنگهاي متنوع

۰۹۳۵۵۰۱۱۵۵۶

۰۹۱۰۹۲۶۰۸۶۸

samira_rozhan@yahoo.comبرچسب‌ها: گربه پرشین, پرشین کت, فروش گربه پرشين, فروش پرشين كت, فروش گربه پرشين ارزان
مراقبت گام به گام از بچه گربه
نویسنده : مقدم - ساعت 16:29 روز دوشنبه پنجم تیر ۱۳۹۱
مراقبت گام به گام از بچه گربه پرشين (ترجمه)

مراقبت از بچه گربه پرشين شامل مقداری آماده سازی و همچنین مقداری دانش و اطلاعات در مورد آنچه که بچه گربه برای سلامتی و شادابی نیاز دارد است. قبل از آوردن بچه گربه به خانه، نیاز به تدارک وسایلی است. همچنین نیاز است بدانید که چه چیزی برای بهداشت و رشد سالم او انجام دهید تا او به مرحله ی بزرگسالی برسد. در اینجا چگونگی مراقبت گام به گام از بچه گربه آورده شده:
1- تجهیزات مناسب
بچه گربه پرشين به اقلامی برای زندگی شاد و سالم همراه با مراقبت شما نیاز دارد. اطمینان حاصل کنید وسایل زیر را قبل از آوردن بچه گربه به خانه تهیه کرده اید:

- ظروف آب و غذا و غذای مخصوص بچه گربه. ظروف آب و غذا باید سنگین و محکم باشد تا بچه گربه نتواند با کوچکترین ضربه ای آنها را واژگون کند.

- جعبه خاک گربه، تا بچه گربه بتواند از آن برای دستشویی استفاده کند. فقط مطمئن شوید که جعبه خاک برای بچه گربه بسیار بزرگ نباشد و طوری باشد که او بتواند به راحتی داخل و خارج شود.

- جای خواب گربه

- بچه گربه پرشين شما همچنین نیاز به شی ای محکم برای خراشیدن آن دارد.

- شانه و برس، برای بچه گربه های مو بلند بسیار ضروری است و حتی میتواند برای نژادهای مو کوتاه نیز سودمند باشد؛ نظافت و شانه زدن موهای گربه به طور منظم مانع از ایجاد گلوله های مو میشود.

- اسباب بازیها موجب تحریک ذهنی و جسمی بچه گربه و موجب فعال نگه داشتن او خواهند شد. بچه گربه ها به طور طبیعی اهل تفریح و بازیگوشی هستند، بنابراین اگر شما برای آنها اسباب بازی فراهم نکنید، او ممکن است به اجبار با اشیا دیگر بازی کند. شما میتوانید اسباب بازیها را خریداری کرده یا با استفاده از تکه پارچه و ریسمان و ... آنها را بسازید.

همچنین ممکن است بچه گربه به دلیل تغییر محیط دچار استرس شود و ناگهان بیمار شود که در این صورت دامپزشک میتواند او را از این وضعیت نجات دهد.


2- آموزش توالت به بچه گربه پرشين
بچه گربه شما ممکن است قبلا توسط پرورش دهنده اش آموزش دیده باشد؛ و اگر این طور نبوده، موضوع ساده ای است، که باید او را وقتی که برای اولین بار در خانه شما قصد دستشویی کردن دارد بر روی جعبه خاکش قرار دهید، و دوباره هر بار این عمل را تکرار کنید. بسیاری از بچه گربه ها آموزش استفاده از جعبه خاک را به سرعت می آموزند.


3- خوراک کافی و مناسب
خرید غذای مخصوص و مناسب بچه گربه مهم است، به این دلیل که آنها نیازهای تغذیه ای متفاوتی از گربه های بالغ دارند.
آب را روزانه عوض کنید و همیشه آب تازه و تمیز در اختیارش قرار دهید و بچه گربه شما مداوم نیاز به مواد غذایی دارد؛ اگر او زیاد غذا می خورد تعجب نکنید چون او در حال رشد زیادی است.


4- شروع بلافاصله ی واکسیناسیون
اگر شما بچه گربه را از پرورش دهندگان گربه گرفته اید، او باید پیش از این واکسینه شده باشد؛ مطمئن شوید که تاریخچه ای از سابقه ی واکسیناسیون او را میتوانید به دست آورید. اگر شما مطمئن نیستید که آیا او واکسینه شده یا نه، به هر حال او را واکسینه کنید. بچه گربه شما در شش، نه و دوازده هفتگیش و پس از آن دوباره در شش ماهگی؛ سپس دوباره سالیانه نیاز به واکسن دارد.


5- فعالیت بچه گربه پرشين
بچه گربه به مقدار زیادی فعالیت نیاز دارد. این کار، او را از لحاظ فیزیکی سالم نگه میدارد و موجب تحریک ذهن او می شود. گربه هایی که در فضای باز هستند مقدار زیادی فعالیت شکار و گردش در محیط اطراف را دارند. گربه هایی که در خانه زندگی می کنند نیاز به برقراری ارتباط بیشتری با شما دارند به این صورت که باید با بچه گربه خود مقدار بیشتری بازی کنید.


فروش دائمي گربه پرشين

پرشين كت

گربه ايراني

۰۹۳۵۵۰۱۱۵۵۶

۰۹۱۰۹۲۶۰۸۶۸

samira_rozhan@yahoo.comبرچسب‌ها: توله پرشین کت, توله گربه پرشین, فروش توله گربه پرشين, فروش توله پرشين كت, فروش گربه ارزان
مراقبت از گربه پرشين مادر
نویسنده : مقدم - ساعت 16:20 روز دوشنبه پنجم تیر ۱۳۹۱

مراقبت از گربه پرشين مادر (ترجمه)

گربه مادر نیاز به مراقبت ویژه ای برای تامین شیر و گرما برای بچه گربه های تازه متولد شده اش دارد. 2 تا 3 هفته ی اول بعد از تولد برای گربه ی مادر و بچه ها به یک اندازه مهم است.اتاق آرام
گربه مادر و بچه گربه ها باید اتاقی آرام با درجه حرارت گرم داشته باشد.
بچه گربه ها نیاز به گرما دارند به این دلیل که آنها قادر به گرم نگه داشتن خودشان نیستند و بچه گربه ای که سرد است یا سرما خورده است ممکن است در خطر باشد.

بچه گربه ها به سرعت در 2 تا 3 هفته ی اول رشد میکنند، بنابراین لازم است که توجه کنید که شیر نوشیدن و رشد آنها به اندازه ی طبیعی باشد.
بچه گربه ها معمولا شکمی چاق دارند و به مقدار زیادی می خوابند.

گربه مادر و بچه گربه ها برای استراحت باید یک جعبه راحت همراه با پتو و حوله داشته باشد.
حوله ها را به محض کثیف شدن عوض کنید؛ چون احتمال دارد که بچه گربه ها در این حوله ها مدفوع کرده باشند.
جعبه خاک مادر و غذا و ظرف آب را نزدیک جایی که برای خواب مادر و بچه ها در نظر گرفتید قرار دهید.

تغذیه گربه پرشين مادر
گربه مادر نیاز به کالری بیشتر و کلسیم اضافی به منظور فراهم کردن مواد مغذی لازم برای بچه گربه ها دارد. تغذیه را با غذاهایی که آب بیشتری دارند و غذای مخصوص بچه گربه (که قبل از متولد شدن بچه گربه ها به گربه ی مادر میدادید) شروع کنید.

غذای بچه گربه پرشين را از نوع بسیار با کیفیت انتخاب کنید و این رژیم را حتی پس از تولد بچه ها ادامه دهید. همچنین مقداری KMR به رژیم غذایی او اضافه کنید.

گربه مادر در هر 2 تا 3 ساعت یک بار به بچه گربه ها شیر خواهد داد. اجازه دهید که مادر، هر زمان که میخواهد به بچه ها شیر بدهد، به این دلیل که او دقیقا میداند انجام چه کاری لازم است و چه زمانی باید به هر کدام از بچه گربه ها شیر بدهد.

ترشحات
در هنگام تولد، مطمئن شوید که گربه مادر تمام جفتِ جنین را خارج کرده است، در غیر این صورت ممکن است گربه آلوده شده و دچار عفونت شود.


برای هر بچه گربه پرشين باید یک جفتِ جنین وجود داشته باشد. لازم است این جفت ها دور ریخته شود به این دلیل که مادر نیازی به خوردن آنها ندارد.

گربه مادر پس از زایمان ترشحاتی خواهد داشت. این ترشحات قهوه ای تیره و در واقع خون هستند که باید از بدن خارج شده و از بین بروند.

ترشحات حداکثر 7 تا 10 روز طول میکشد و اگر همچنان ادامه داشت و بوی عفونت میداد، گربه را نزد دامپزشک ببرید، به این دلیل که ممکن است گربه دچار عفونت شده باشد. اگر همچنین تب هم داشته باشد، آن نیز نشانه ای از عفونت است.این ترشحات را میتوان با اکسی توسین، دارویی که موجب انقباض رحم میشود متوقف کرد.

ورم پستان
ورم پستان عارضه ای که امکان رخ دادن آن بعد از تولد بچه ها وجود دارد. این عارضه عفونت غدد پستان است و زمانی رخ میدهد که تولید شیر مادر بیش از نیاز بچه هاست و به این صورت است که سینه ها و غدد پستان قرمز و متورم خواهند شد. اگر مادر دچار ورم پستان شد، به بچه ها اجازه ی شیر خوردن نخواهد داد و لازم است شما خود برای تغذیه ی بچه گربه ها اقدام کنید.

تب شیر
eclampsia (تب شیر)با فقدان کلسیم در گربه های مادر ایجاد می شود. گربه مادر برای تولید شیر نیاز به کلسیم بیشتری دارد. علائم آن عبارتند از تشنج، تحریک پذیری، نفس نفس زدن و لرزش عضله است. در مواردی که مادر کمبود کلسیم دارد بچه گربه ها به صورت دستی تغذیه می شوند.

معاینه دامپزشک
برای اطمینان از سلامتی گربه مادر او باید مورد معاینه ی دام پزشک قرار بگیرد و اگر او قبلا واکسینه نشده باشد دامپزشک او را واکسینه خواهد کرد و همچنین به عنوان یک اقدام پیشگیرانه برای کرم های گرد دارو دریافت خواهد کرد.


فروش دائمي گربه پرشين

پرشين كت

گربه ايراني

۰۹۳۵۵۰۱۱۵۵۶

۰۹۱۰۹۲۶۰۸۶۸

samira_rozhan@yahoo.com
برچسب‌ها: توله پرشین کت, توله گربه پرشین, فروش توله گربه پرشين, فروش توله پرشين كت, فروش گربه ارزان
نگهداری گربه
نویسنده : مقدم - ساعت 18:58 روز پنجشنبه یکم تیر ۱۳۹۱
نگهداری گربه

بچه گربه​ها
بچه گربه​ها باید حداقل تا ۱۲ هفتگی پیش مادر خود باشند ولی متاسفانه بسیار پیش می​آید که گربه​های تازه متولد شده مادر خود را از دست می​دهند یا از او جدا می​شوند.
به هر تقدیر، شانس زندگی بچه گربه​های یتیم که در یک یا دو ماه اول از مادر خود جدا شده​اند خیلی کم است چون حتی اگر به دست چند بچۀ حیوان​آزار نیفتند، به زودی بر اثر گرسنگی، تشنگی، گرما یا سرما می​میرند. تنها در صورتی که گذار یک انسان حیوان​دوست بر گذار این بچه​های یتیم بیفتد،  ممکن است این حیوانات جان سالم به در برند.
نگهداری نوزادان حیوانات پستاندار چندان هم دشوار نیست.  با کمی علاقه و ​حوصله می​توان بچه​های سگ و  گربه​ای را که تنها چند ساعت از زمان تولدشان می​گذرد بدون مشکل عجیب غریبی بزرگ کرد.
 
 
 
 
 
 
شیر دادن به بچه گربه​ها
در بسیاری از کشورها، شیر مخصوص بچه گربه​ها در بازار موجود است. در صورتی که به ​این محصولات دسترسی ندارید، می​توانید از شیر گاو استفاده کنید. اگر بچه گربه مرتب اسهال دارد، بهترین راه حل استفاده از شیر گاو بدون لاکتوز است چون بیشتر گربه​ها قابلیت هضم لاکتوز را ندارند. برای دادن شیر در روزهای اول می​توانید مقدار کمی ​شیر ولرم را داخل شیشۀ شیر نوزاد یا سرنگ بدون سوزن بریزید و بسیار آرام به گربه بدهید. در صورت استفاده از سرنگ، قبل از دادن شیر، هوای داخل سرنگ را خالی کنید و مراقب باشید سرنگ را محکم یا سریع فشار ندهید. این کار باید بسیار آهسته انجام شود تا شیر به حلق بچه گربه نپرد. بعد از حدود سه هفتگی می​توانید شیر را در یک ظرف کوچک بریزید و بگذارید گربه خودش شیر را لیس بزند.
بچه گربه​ها تا پایان ۳ هفتگی تنها شیر می​خورند. بعد از آن می​توانند غذای جامد هم بخورند ولی دادن شیر باید تا پایان ۳ ماهگی ادامه داشته باشد. در هفته​های اول، آنها مانند نوزادان انسان هر ۲ تا ۳ ساعت یک بار به شیر احتیاج دارند ولی نوبت وعده​های غذایی هفته به هفته کم می​شود تا جایی که بعد از ۶ ماهگی (بلوغ) به یک یا دو وعده غذا در روز برسد. به هر حال، اگر می​خواهید نقش مادر را برای بچه​های یتیم شده بازی کنید حداقل تا چند هفته باید کم​خوابی را به جان بخرید!
از ابتدای هفتۀ چهارم بچه گربه​ها به غذای جامد هم احتیاج دارند. اگر به غذای مخصوص گربه​ها دسترسی ندارید، می​توانید گوشت کاملاً پخته شده و نرم به آنها بدهید.
 
وظایف مادری را درست به جا آورید!
علاوه بر دادن غذا به بچه گربه​ها، لازم است به آنها کمک کنید تا غذا را هضم کنند.
 
محل خواب گربه​ها
بچه گربه​ها معمولاً به دلیل نیاز به گرما و محبت مادر به آغوش کسی که نقش مادرشان را بازی می​کند پناه می​برند و همانجا می​خوابند. خیلی از افراد از شریک شدن تختشان با سگ و گربۀ خود لذّت می​برند ولی اگر جزء دسته​ای هستید که دوست ندارند گربه و سگشان در کنارشان بخوابد، بهتر است از همان اول آنها را به ​این کار عادت ندهید. گربه​ها و مخصوصاً بچه گربه​ها  به جای گرم و نرم و ساکت برای خواب احتیاج دارند. بهتر است برای آنها در یک گوشۀ آرام اتاق یا خانه رختخواب کوچکی درست کنید. رختخواب آنها را هر از چند گاهی بشویید و مرتب در معرض هوای آزاد و نور آفتاب قرار دهید تا بو و رطوبت نگیرد.
 
دستشویی
آموزش محل درست برای "دستشویی" یکی از ساده​ترین موارد در نگهداری گربه​هاست. گربه​ها به طور غریزی زمین را می​کنند، کار خود را انجام می​دهند و سپس با وسواس کامل آن را با خاک می​پوشانند. اگر بچه گربه یا گربه به باغچه دسترسی دارد، نیازی نیست شما کاری انجام دهید ولی اگر در آپارتمان زندگی می​کنید، یک جعبۀ پر از ماسه برای گربۀ خود فراهم کنید. خاک این جعبه باید هر ۲ تا ۳ روز یک بار عوض شود.
 
علف غیر سمّی ​برای گربه​ها
گربه​ها برای تامین ویتامین​های مورد نیاز خود و همچنین پاک کردن معده از مو و آشغال​های احتمالی هر از چند گاهی علف غیر سمّی ​می​خورند. اگر گربه همیشه در آپارتمان است و امکان رفتن به بیرون را ندارد (البته نگهداری گربه به این صورت توصیه نمی​شود)، می​توانید بذر علف​های غیر سمّی​ را در یک گلدان بکارید و گلدان را در جایی قرار دهید که گربه به آن دسترسی داشته باشد.
 
 
انگل​های داخلی
در فاصلۀ بین ۶ تا ۱۶ هفتگی باید هر ۳ هفته یک بار به بچه گربه قرص ضد انگل داد. از ۴ ماهگی به بعد، این قرص​ها را باید هر ۳ ماه یک بار داد. قرص​های ضد انگل را می​توانید از داروخانه​های حیوانی تهیه کنید.
علائم ابتلا به انگل در گربه​ها
 
علائم ابتلا به انگل در گربه​ها
علائم ابتلا به انگل مانند انسان​هاست:
 • بی​اشتهایی
 • وضعیت بد پوست
 • کم کردن وزن
 • عدم رشد کافی
 • اسهال (گاهی خونی)
 • استفراغ یا استفراغ یک کرم
 • کم​خونی (کم رنگ بودن لثه​ها)
 • لیس زدن دائمی مقعد یا مالیدن پشت به زمین
 • تشکیل توده​های برنج​شکل کرم در ناحیۀ مقعد
 
عقیم کردن گربه​ها
گربه​های نر عقیم نشده مرتب با گربه​های نر دیگر درگیر می​شوند و در حال جنگ زخمی ​می​شوند. گربه​های ماده هر چند ماه یک بار و در زمان تخمک گذاری مرتب به دنبال شوهر می​گردند و شیون می​کنند. بارداری​های پی در پی و همچنین عوارض ناشی از حاملگی و زایمان، طول عمر گربه​های ماده را کم می​کند. اگر هم جلوی خروج آنها از خانه گرفته شود، دچار ناراحتی​های شدید روحی و حتی جسمی​ می​شوند. چه گربه​های نر و چه گربه​های مادۀ عقیم نشده معمولاً در زمان جفت​گیری مرتب از خانۀ خود دور می​شوند. بر اساس تحقیقات انجام شده متوسط طول عمر گربه​های عقیم شده چند سال بیشتر از گربه​های عقیم نشده است.
می​توان گربه​های نر را از ۶ ماهگی به بعد و گربه​های ماده را از ۴ ماهگی به بعد عقیم کرد البته بعضی از دامپزشکان این کار را زودتر هم انجام می​دهند.
 
اسباب بازی و سرگرمی
گربه​ها بسیار بازیگوش هستند و در صورتی که سرگرمی ​کافی نداشته باشند، خیلی سریع دچار مشکلات روحی می​شوند. بهتر است گربه​ها به دنیای بیرون رفت و آمد داشته باشند و خودشان سرگرمی​ خودشان را پیدا کنند ولی اگر گربه​ای باید در خانه بماند، سعی کنید چند اسباب بازی و وسیلۀ سرگرمی ​برای او فراهم کنید. یک کنده هم در اختیار او بگذارید که بتواند پنجه​هایش را روی آن بکشد. این کار به آنها لذّت می​دهد و علاوه بر این، از بلند شدن بیش از حد ناخن​ها جلوگیری می​کند.
 
یک یا دو بچه گربه؟
اگر وقت کافی برای بازی با گربۀ خود ندارید، بهتر است دو بچه گربه (و نتیجتاً دو گربه) داشته باشید. در این صورت، آنها می​توانند با هم بازی کنند و با هم بخوابند.
 
 
واکسن​ها
واکسن​های گربه عبارتند از: واکسن هاری، واکسن ​FIE، واکسن آنفلوانزای گربه، واکسن FeLV و واکسن Felinechlamydophilosis
در مورد زمان اولین واکسیناسیون و روتین آن بهتر است با دامپزشک خود مشورت کنید.
 
حمام کردن گربه
گربه​ها بسیار وسواسی هستند و روزی چند بار خود را تمیز می​کنند. آنها معمولاً به حمام کردن نیازی ندارند. در صورت لزوم، می توانید از یک حولۀ خیس برای تمیز کردن آنها استفاده کنید.  با این حال، اگر گربه واقعاً در وضعیت بهداشتی بدی است، ابتدا کمی ​آب گرم (نه خیلی گرم) روی بدن گربه بریزید بدون آنکه سر را خیس کنید. همه جا غیر از سر را شامپو (شامپوی مخصوص گربه یا شامپوی بچه)  بزنید و کاملاً آب​کشی کنید. ماندن شامپو روی پوست، باعث ناراحتی​های پوستی و خارش می​شود. در آخر، صورت را با یک حولۀ خیس تمیز کنید. در ناحیۀ سر نیازی به شامپو نیست. بعد از حمام، گربه را با یک حوله خشک کنید و زیر آفتاب یا کنار بخاری قرار دهید تا کاملاً خشک شود.
 
تذکر: بچه گربه​ها را قبل از ۳ ماهگی حمام نکنید. آنها به سرما خیلی حساس هستند. برای تمیز کردن آنها از پنبۀ خیس استفاده کنید.

برچسب‌ها: گربه پرشین, پرشین کت, فروش گربه پرشين, فروش پرشين كت, فروش گربه پرشين ارزان
گربه ایرانی(پرشين كت) زیباترین حیوان خانگی
نویسنده : مقدم - ساعت 18:41 روز پنجشنبه یکم تیر ۱۳۹۱

پرشين كت

گربه ایرانی (پرشين كت) یکی از کهنترین گونه‌های گربه  است. گربه‌های مو بلند از حدود قرن ۱۶ میلادی و حتی زودتر از آن در کشور ایران دیده شده‌اند.این گربه‌ها در سال ۱۶۲۰ توسط پییترو دلاول به ایتالیا و فرانسه  و بعد از آن به انگلستان  وارد شدند.

هیچ گربه وحشی مو بلندی وجود ندارد و مشخصا این یک جهش ژنتیکی در گربه مو کوتاه است که تحت تاثیر آب و هوای سرد ایران قرار گرفته‌است. در گذشته تصور می‌شد این گربه از نسل گربه‌های وحشی آفریقایی باشد اما این نظریه امروزه رد شده است. ظاهر این گربه به این صورت که کنونی نبوده و ظاهر کنونی این گربه حاصل صدها سال نژاد پروری اروپائیان است. در واقع نسل کنونی این گربه‌ها بسیار زیباتر از نسل گذشته آنهاست.

یک گربه ایرانی (پرشين كت)اصیل موهایی پر پشت دارد.دارای پاهایی کوتاه یک سر بزرگ و پهن همراه با گوش‌ها و چشم‌هایی جدا و دور از هم و یک دهان کوچک است. چشم‌های آنها بسیار حساس است و صاحب این گربه باید هر روز حداقل یک دفعه آنها را تمیز کند. حالت بینی و دهان کوچک آنها باعث می‌شود گرد و غبار به آن جذب شود و نفس کشیدن را برای او سخت کند. همچنین این گربه به خاطر موهای بلندش باید هر روز نظافت شود و موهایش شسته شود و شانه زده شود. عمر این گربه حدود ۱۰ سال است، اما در شرایط خوب تا ۱۹ سال هم می‌رسد. رنگ چشمانشان آبی یا نارنجی یا دو رنگ است البته نوع چشم آبی آنها مستعد کوری است.تاریخچه نژاد

تاریخچه گربه ایرانی (گربه پرشين)در حقیقت تاریخچه تمام نژادهای مو بلند است ، زیرا تقریباً با اطمینان می توان گفت که تمام گونه های مو بلند از نژادهای ایرانی به وجود آمده اند . البته نژاد Balinese (سیامی مو بلند) و نژادها سومالی (Abyssinian مو بلند) دو استثنا بر این مدعا هستند. تصور می شود این نژاد ها از جهش یک نژاد مو بلند مستقل به وجود آمده باشند. این که اولین گربه های ایرانی کی . کجا پیدا شده اند ، مشخص نیست . با این حال شهرت و افتخار آنها به طور کلی نصیب مردم کشور ایران (ایران قدیم) گردیده است. گربه های مو بلند از حدود قرن ۱۶ میلادی و حتی زودتر در این کشورها دیده شده اندو این در زمانی بوده است که اولین گربه های از این نوع به اروپا راه یافته اند. هیچ گربه ای از نژادهای وحشی وجود ندارند که موهای بلند داشته باشند ، بنابراین باید پذیرفت که این ویژگی از یک جهش در گربه های مو کوتاه که حتماً از خواستگاه مصر برخواسته اند ایجاد شده است. آب و هوای سرد تر زمستانی ایران بدون شک چنین جهشی را امکان پذیر کرده است. از زمان به وجود آمدن این گربه ها علاقه زیادی در بین دوستداران گربه برای نگهداری آنها ایجاد شد. این علاقه باعث شد که این گربه ها ارزش بیشتری نسبت به خویشاوندان مو کوتاه خود پیدا کنند. تصور می شود گربه های خانگی به نام علمی Felis Catus ، از گربه جنگلی Felis Chaus یا گربه وحشی افریقایی ، Felis Lybica مشتق شده باشند. این گونه به گفته بعضی از جانور شناسان نوع خاصی از گربه وحشی اروپایی ، Felis Sylvestris تلقی می شوند. اگر این نظر صحیح باشد ، گربه خانگی با نام باشکوه تری یعنی Felis Sylvestris Catus ، نامگذاری خواهد شد.گربه های اصیل ایرانی

گربه های اصیل ایرانی (پرشين كت) امروزی ، از نظر طول موها ،

گربه ايراني

 

     

رنگ و آناتومی از شباهت کمتری نسبت به همنوعان اولیه خود برخوردارند. این پدیده حاصل سالها کوشش مستمر در جفت کشی انتخابی این موجودات است. اگر می توانستیم به زمانهای قبل برگردیم ، متوجه می شدیم که گربه های مو بلند از ایران به اروپا ، به خصوص کشور فرانسه ، جایی که مورد توجه زیاد مردم قرار می گرفتند ، حمل می شدند. طبیعی دان فرانسوی Comet de Buffon کتاب Historie Naturelle خود را در سال ۱۷۵۶ میلادی نوشت. او در کتاب خود ، به متنی از قرن ۱۶ میلادی که به وسیله یک جهانگرد ایتالیایی به نام Pierto della vella نوشته شده ، اشاره کرده است که گربه های مو بلند آن روز را توصیف کرده و بر این نکته تأکید نموده که آنها از منطقه ای در شمال ایران به نام خراسان آمده اند. او گفته آنها نژادی هستند با موهای بلند ، نرم و شبیه ابریشم ، مخصوصاً در قسمت دم. او همچنین آنها را به رنگ یک دست خاکستری تشریح کرده است که در قسمت سر کمی تیره تر بودند. از مشخصه دیگر این گربه ها ، اهلی بودن آنها بوده است. Buffon ذکر کرده که جدا از رنگ ، این نژاد دقیقاً مشابه نژادهایی بوده که در فرانسه Angora شناخته می شود. نژاد Angora نژادی بوده که در زمانهای قدیم تر به سفیدی رنگ مشهور بوده است ، ولی در واقعیت آنها رنگ های مختلفی داشته اند. با این حال رنگ سفید آنها که نزد اشراف زاده های فرانسوی و اروپایی نگهداری می شدند ، از محبوبیت بیشتری برخوردار بوده است. نژاد Angora بومی کشور ترکیه بوده است. دیپلمات پرآوازه فرانسوی Cardinal Richelieu که در سال ۱۶۴۲ میلادی از دنیا رفت ، از دوستداران فوق العاده گربه ها بوده است. شگفت این که او درست در زمانی می زیست که کلیسا خود از بزرگترین دشمنان گربه ها بوده و به دستور آنها ، گربه ها را از بالای برج ها پایین می انداختند ، می سوزاندن و از راه های مختلف با بی رحمی با آنان رفتار می کردند. Richelieu صاحب یک Chat Angora به نان Lucifer به رنگ سیاه بوده است. به نظر می رسد که در آن روزگار بیشتر موضوع این بوده که چه کسی صاحب گربه است. در واقع وضعیت صاحب گربه تعیین کننده این موضوع بوده که آیا گربه ها دارای روحی پاک ، یا همنشین و هم قدم شیطان اند. به همین ترتیب شاید می بینید در اروپا در قرن ۱۹ میلادی ، گربه های مو بلند را بنابر میل صاحبان آنها گربه ایرانی یا Angora می نامیدند و این حقیقت که تفاوت های کوچکی چه از نظر موها و چه استخوان بندی بین این دو نزاد شبیه به هم ولی مختلف وجود داشته ، مورد توجه واقع نشده است. Harrison Weir انگلیسی که از او به عنوان پدر نگهداری از گربه های خانگی یاد می شود ، در اواخر قرن ۱۹ میلادی گفته که گربه ای دو رگه زیادی به عنوان نژاد روسی ، Angoran یا نژادهای ایرانی به فروش می رسیدند که این نکته به روشنی نشان می دهد که او به تفاوت میان گونه های ایرانی و Angoran واقف بوده است. مشاهده تابلوهای نقاشی از گربه هایی که به همراه صاحبان خود در طول قرن ۱۸ میلادی به تصویر کشیده شده اند ، تصویر واضحی از ظاهر گونه اصیل گربه ایرانی به ما می دهد و آنها خیلی شبیه Angora های امروزی بوده اند. این بدین معنی است که آنها یک سر عادی گربه مانند با پوزه ای که به طور آشکار گُوه مانند است ، دارند. آنها استخوان بندی خوبی داشتند ولی نه خیلی حجیم. موها خیلی بلند و ابریشمی ، نه بیش از اندازه فشرده و نه پشم مانند بوده اند. در سال ۱۹۶۸ میلادی Chas Ross گفته جالبی را در کتاب Book Of Cats راجع به گربه های ایرانی ذکر می کند. با وجود این که او همانند Buffon که در ۱۰۰ سال قبل از خود رنگ گربه های ایرانی را خاکستری می دانسته ، ولی بر این نکته نیز تأکید می کرده که نژاد گربه ایرانی(گربه پرشين) موهای بسیار بلند و ابریشمی ، شاید بیش از نژاد Angora داشته اند. او ادامه می دهد آنها بی اندازه آرام و ملایم از لحاظ رفتاری بوده و احتمالاً یکی از زیباترین این گونه بوده اند. به نظر می رسد که در آن دوران رنگ آنها ، نه استخوان بندی آنها معیار اصلی افتراق بین گربه های اصیل ایرانی و گربه Angoran بوده است. در هر صورت در آن زمان هیچ انجمنی برای گربه ها ، هیچ کتابی برای جفت انداختن آنها و هیچ شجره نامه ای برای ارزشیابی آنها وجود نداشته است. اگر شخصی ادعا می کرده که دارای یک گربه ایرانی(پرشين كت) یا Angoran است ، هیچ کسی واقعاً نمی توانست خلاف ادعای او را ثابت کند (غیر از طریق رنگ آنها) ، زیرا هیچ استاندارد و هیچ راهی برای نفی چنین گفته ای وجود نداشته است.

پيشي


برچسب‌ها: فروش گربه پرشين, فروش پرشین کت, گربه ایرانی, گربه پرشین, پرشین ماده
خانه و جای خواب برای گربه های پرشین
نویسنده : مقدم - ساعت 18:11 روز پنجشنبه یکم تیر ۱۳۹۱

فروش دائمی گربه پرشین در رنگهای متنوع

فروش گربه اشرافی و زیبای ایرانی

۰۹۳۵۵۰۱۱۵۵۶

۰۹۱۰۹۲۶۰۸۶۸

 


برچسب‌ها: گربه پرشین, پرشین کت, فروش گربه ایرانی, فروش گربه پرشین
گربه های هیمالین
نویسنده : مقدم - ساعت 10:0 روز دوشنبه یکم خرداد ۱۳۹۱

 گربه های هیمالین

هيمالين چاكلت پوينت

گربه های هیمالین گونه ای از گربه های مو بلند، در واقع پرشین با خصوصیت استثنایی چشمان آبی و نقاط رنگی هستند که مشتق شده از نژاد پرشین و سیامی ست و در اروپا به پرشین کالر پوینت معروف است.

هیمالین ها از سوی انجمن بین المللی گربه گونه ای از پرشین مطرح شده، و به همراه پرشین و گونه مو کوتاه پرشین (پرشین اگزتیت) به عنوان زیر مجموعه های گونه استاندارد پرشین طبقه بندی شده است. انجمن دوستداران گربه معتقد است که هیمالین تغییر رنگی در پرشین است نه گونه ای جداگانه از آن.A Blue point Himalayan

الگوی بدنی:

گربه های هیمالین همانند گربه های پرشین بدنی گرد مانند با پاهایی کوتاه دارند، که عمل پرش از ارتفاع را نسبت به دیگر گربه سخت تر میکند، برخی از آنها از نظر بدنی بیشتر شبیه سیامی ها بوده و می توانند تا ارتفاع 7 فوت بپرند.
مانند پرشین دو نوع هیمالین وجود دارد: نوع سنتی یا صورت عروسکی و نوع فوق العاده فلت؛ همالین های تیره صورت عروسکی بوده در حالی که روشن پوینت ها دارای صورتی فلت هستند.

A seal point Himalayan
خلق و خو:

این گربه ها نرم خو، باهوش و به طورکلی بسیار اجتماعی و همراهان خوبی هستند و باتوجه به ریشه سیامی تمایل بیشتری به فعالیت نسبت به پرشین ها دارند.
همالین ها به دوستی معروف اند و همدم های بی نقصی برای نگهداری در منزل هستند.آنها مهربان، نجیب، آرام ، بی سرصدا و نرم خو هستند. ولی دارای روحیه بسیار بازیگوشی می باشند. هیمالین ها همانند سیامی ها عاشق بازی های واکنشی هستند و یک اسباب بازی کوچک یا یک کاغذ مچاله آنها را ساعت ها سرگرم میکند. همالین ها علاقمند و وابسته به انسان ها برای حمایت و همراهی اند. آنها طالب و مشتاق عشق و محبت، نوازش و آراسته شدن هستند.


Red (Flame) Point.

مسائل بهداشتی:

با توجه به داشتن ریشه پرشین، برخی از همالین ها ممکن است ژنی که باعث بیماری های پلی کستیک کلیه میشود را داشته باشند(PKD) اما تست ژنتیکی می تواند حامل بودن ژن (PKD) در گربه را آشکار سازد، همچنین ممکن است این ژن به صورت نهفته و یا خنثی باشند.

Chocolate point


موها:

مانند بسیاری از گربه های موبلند هیمالین ها نیز نیاز به شانه شدن روزانه برای داشتن بهترین ظاهر و سلامت را دارند. علاوه براین ممکن است بستگی به گربه نیاز به تمیز شدن روزانه چشم ها هم باشد. حمام کردن نیز از سوی بسیاری از پروش دهندگان برای کاهش روغن پوست و مو آنها توصیه میگردد. موهای بدن هیمالین ها سفید یا کرم است، ولی پوینت های آنها ممکن است رنگهای مختلف: جوهری ( سیاه)، ـ آبی ( بلو) یاسی،شکلاتی، قرمز و کرم باشد. پوینت ها همچنین می تواند موج دار و یا طرح دار باشد.پروش هیمالین های شکلاتی و یاسی پوینت بسیار مشکل است، زیرا پدر و مادر هر دو باید حامل ژن شکلاتی و یا یاسی باشند تا بچه گربه های یاسی و یا شکلاتی داشته باشیمویژگی های چهره:

مشخصه صورت هیمالین ها همانگونه که در پرشین ها دیده میشود بینی شکسته همراه با چشمان درشت و گرد به طوری که بینی کاملا بین دو چشم قرار دارد میباشد .Cream point
طبقه بندی و تعاریف کالرپوینت:بلو پوینت:
گربه ای که دارای نقاط بلو رنگ در محدوده ی : پا، گوش، دم و صورت

چاکلت پوینت:
دارای رنگ شکلاتی در نقاط : صورت، پاها، دم و گوش به طوریکه مخالف قهوه ای تیره استکرم / رد پوینت
این رنگ ها ممکن است بسیار نزدیک به هم باشد، آنها کرم تیره همراه با هاله قرمز هستند، اگر پدر و مادر گربه هر دو قطعا کرم، بلو یا کرم بلو هستند، فرزند نمیتواند رد پوینت باشد.

سیل پوینت
دارای نقاط قهوه ای تیره


فروش گربه هاي پرشين و هيمالينهاي زيبا و اصيل

۰۹۳۵۵۰۱۱۵۵۶

۰۹۱۰۹۲۶۰۸۶۸

samira_rozhan@yahoo.comبرچسب‌ها: فروش گربه پرشين, فروش گريه هيمالين, فروش پرشين كت, هيمالين, رد پوينت
روش نگهداری از بچه گربه ها در 3 هفته اول تولد"
نویسنده : مقدم - ساعت 13:29 روز پنجشنبه چهاردهم اردیبهشت ۱۳۹۱
روش نگهداری از بچه گربه پرشين ها در 3 هفته اول تولد"بچه گربه ها نیاز دارند تا سن 8 هفتگی در کنار مادرشان بمانند ، ولی اگر این امکان وجود نداشتند شما باید بدانید که چگونه باید از بچه گربه های نوزاد نگهداری کنید .

وسایل مورد نیاز برای نگهداری از بچه گربه

شما باید برای بچه گربه نوزاد خود وسایل خاصی را تهیه کنید که که در پایین به آنها اشاره شده است :

مهم ترین وسیله ای که شما باید برای بچه گربه خود تهیه کنید جای خواب است . بچه گربه های نوزاد مدت زیادی را به خوابیدن اختصاص می دهند ، بنابراین شما باید برای آنها جای خوابی راحت و گرم فراهم کنید .
اتاقی که جای خواب را در آن قرار می دهید باید گرم باشد زیرا بچه گربه های نوزاد نمی توانند سرما را تحمل کنند .
دیگر لوازمی که بچه گربه ها به آنها نیاز دارند اینها هستند :

- پتو و حوله برای گرم نگه داشتن بچه گربه
- غذای مخصوص بچه گربه
- اسباب بازی های نرم

بعد از گذشت چند هفته بچه گربه شما این موارد هم احتیاج خواهد داشت :

- ظرف خاک
- خاک گربه
- ظرف آب و غذا
- اسباب بازی

سلامت بچه گربه

شما باید بچه گربه تان را به صورت منظم نزد دامپزشک ببرید . دامپزشک بچه گربه شما را معاینه می کند تا مطمئن شود دارای بیماری و یا انگل نیست . یک بچه گربه نوزاد تا سن 8 تا 9 هفتگی به واکسن نیاز ندارد .
غذا دادن به بچه گربه

در صورتی که مادر بچه گربه ها در کنار آنها حضور دارد شما نباید به آنها غذای بدهید ، ولی اگر مادر آنها در جای دیگری باشد مسئولیت غذا دادن به بچه را باید شما بر عهده بگیرید .
برای بچه گربه خود KMR ( جایگزین شیر مخصوص حیوانات خانگی ) تهیه کنید و با توجه به راهنمایی موجود بر روی جلد محصول آن را به پت خود بدهید . غذای مخصوص بچه گربه ها با غذای گربه ها بالغ تفاوت دارد زیرا فرمول آن دارای مقدار زیادی چربی و پروتئین است .
غذای استفاده شده باید به آسانی هضم شود و دارای مواد مغذی بسیاری باشد . توصیه می شود به بچه گربه تان غذای مرطوب بدهید زیرا هضم آن آسان تر است . بچه گربه های نوزاد تا سن 8 هفتگی قادر به خوردن غذای خشک نیستند .
به بچه گربه خود 10 تا 12 بار در 24 ساعت و یا هر دو ساعت یکبار غذا دهید . به بچه گربه شیر گاو ندهید زیرا موجب اسهال و سوءهاضمه می شود .
دندان های بچه گربه از 2 هفتگی به بعد شروع به رشد می کنند . شما می توانید از 3 هفتگی به او آموزش دهید که چگونه در ظرف غذا بخورد .

دفع

بچه گربه های نوزاد بدون کمک شما یا مادرشان قادر به انجام عمل دفع نیستند . مادر بچه گربه ها با لیسیدن مقعد آنها به مدفوع کردنشان کمک می کند . شما باید با استفاده از یک پارچه مرطوب شکم و مقعد بچه گربه را مالش دهید تا بتوانند مدفوع کنند .
بچه گربه نوزاد قادر به استفاده از ظرف خاک نیست و شما باید پس از ادرار کردن او زمین را تمیز کنید .

بازی و فعالیت

هفته های اول برای کنترل رفتار بچه گربه تان بهترین موقع است . در صورتی که گربه در کنار مادر و خواهر و برادرانش باشد با آنها بازی کرده و یاد می گیرد چگونه اجتماعی رفتار کند .
در صورتی که بچه گربه شما تنهاست شما باید ساعاتی از روز را به در آغوش گرفتن و نوازش کردن او اختصاص دهید تا به شما علاقه مند شود .

بچه گربه از 2 تا 3 هفتگی می تواند بایستد و راه برود و از 3 تا 4 هفتگی شروع به بازی می کند .


فروش دائمي گربه پرشين

۰۹۳۵۵۰۱۱۵۵۶

۰۹۱۰۹۲۶۰۸۶۸

samira_rozhan@yahoo.comبرچسب‌ها: گربه پرشین, پرشین کت, فروش گربه پرشين, فروش پرشين كت, فروش گربه پرشين ارزان
توکسوکاریازیس "بیماریهای مشترک انسان و حیوانات خانگی"
نویسنده : مقدم - ساعت 16:50 روز جمعه شانزدهم دی ۱۳۹۰
توکسوکاریازیس "بیماریهای مشترک انسان و حیوانات خانگی"

بیماریهای مشترک انسان وحیوانات خانگی

توکسوکاریازیس یک بیماری انگلی است این انگل ازخانواده کرمهای گرد است این انگل در بسیاری از حیوانات از جمله انسان قادر به ایجادبیماری است در سگ و گربه دو گونه توکسوکارا کتی و توکسوکارا کنیسس می تواند سببایجاد بیماری شود.


یکی از بیماریهای مشترک بین انسان وحیوان خانگی از جمله سگ و گربه ، بیماریهای انگلی می باشد.

در این مقاله بهبیماری توکسوکاریازیس که در اثر کرمهای اسکاریس ایجاد می شود پرداخته خواهدشد.

توکسوکاریازیس چیست؟

توکسوکاریازیس یکبیماری انگلی است این انگل از خانواده کرمهای گرد است این انگل در بسیاری ازحیوانات از جمله انسان قادر به ایجاد بیماری است در سگ و گربه دو گونه توکسوکاراکتی و توکسوکارا کنیسس می تواند سبب ایجاد بیماری شود.

توله سگها از طریق بندناف در دوران جنینی و نیز خوردن شیر مادر پس از تولد آلوده می گردند . اما گربه هافقط از طریق خوردن شیر مادر آلوده می شوند. این انگل نه تنها در سگ و گربه باعثبیماری می گردد ، بلکه مهاجرت لارو انگل در بدن انسان خصوصاً بچه ها ایجاد بیماریمی کند.درایالات متحده تخمین زده می شود که سالانه هزار مورد از آلودگی در انسانمشاهده می شود.
تذکر: اصولاً موارد توکسوکاریازیس در انسان نادر است.

علائم توکسوکاریازیس چیست؟

دو شکل عمده این بیماری وجوددارد:

۱-فرم چشمی

توکسوکاریازیس می تواند منجربه بیماریهای چشمی گردد کهدرنهایت موجب کوری می گردد. فرم چشمی زمانی ایجاد می گردد که انسان و یا حیوان تخمانگل را ببلعد تخم انگل در داخل روده باز می شود و تبدیل به لارو می شود این لارومی تواند با مهاجرت به سایر نقاط بدن از جمله چشم سبب بروز مشکلاتی برای چشم شود کهدر نهایت منجر به التهاب و زخم شبکیه شود.هر ساله حدود هفتصد نفر از کودکان مبتلابه فرم چشمی توکسوکاریازیس بینایی خود را از دست می دهند.

۲- فرماحشایی

آلودگی شدید ومرتبط با توکسوکاریازیس اگرچه به ندرت اتفاق می افتد ، امامی تواند منجر به ایجاد فرم احشایی توکسوکاریازیس شود . پس از اینکه تخمتوکسوکاریازیس توسط انسان بلعیده شود در داخل روده به لارو تبدیل می شود. اینلاروها در داخل بدن شروع به مهاجرت می کنند تا اینکه خود به خود بمیرند. این امرممکن است چندین سال به طول بیانجامد. ارگانهایی که بیشتر درگیر می شوند ، شامل: مغز، کبد ، ریه یا چشم می باشند.

علائم بیماری شامل: تب ، سر درد ، سرفه ، درد یاناراحتی معده ، آسم یا پنومونی می باشد. در بیشتر موارد آلودگی به توکسوکاریازیسخیلی جدی نیست و بیشتر افراد خصوصاً افراد بالغی که به تعداد کمی لارو انگل آلودهشده اند ، علائم خاصی را نشان نمی دهد. موارد بسیار شدید اغلب نادر است ، اما بیشتردر بچه هایی که در مناطق آلوده شده با مدفوع سگ یا گربه بازی می کنند دیده میشود.

توکسوکاریازیس چگونه منتشر می شود؟


متداول ترین انگل که در انسانخطرساز می باشد توکسوکاراکانیس می باشد.

اگر چه مواردی از توکسوکاریازیس گربه اینیز در انسان دیده می شود ، اما به دلیل عادت رفتاری گربه در دفع مدفوع ، موارد آننادر است. انگل از طریق بند ناف یا شیر مادر به توله ها منتقل می شود. لاروها بهسرعت در روده توله سگها ، بالغ می شود. وقتی توله سگها به سن سه یا چهار هفتگی میرسند شروع به دفع تعداد زیادی تخم انگل می کنند که از طریق مدفوعشان موجب آلودگیمحیط می گردند. تخمها به سرعت تبدیل به لارو عفونی می گردند.

چگونگی آلودگی بهتوکسوکاریازیس؟

شما و فرزندانتان می توانید در صورت بلع ناگهانی تخمهای عفونیتوکسوکاریازیس که در خاک یا سایر سطوح آلوده وجود دارند (حتی اگر سگ یا گربه همنداشته باشید) آلوده شوید. تخم این انگل می تواند تا دو سال یا بیشتر در خاک زندهبماند.


راه تشخیص آلودگی به توکسوکاریازیس؟

در صورت احتمال آلودگی بهتوکسوکاریازیس با پزشکتان در مورد احتمال آلودگی صحبت کنید. در صورت بروز علائم ،انجام آزمایشات خاص جهت تشخیص آلودگی ضروری است.

درمان توکسوکاریازیس:

فرماحشایی آلودگی ، با داروهای ضد انگل که معمولاً همراه با داروهای ضد التهاب داده میشوند درمان می گردد. درمان فرم چشمی مشکل تر است و معمولاً تلاش می شود تا ازپیشرفت جراحت چشم جلوگیری شود.

چه کسانی بیشتر در معرض توکسوکاریازیس قراردارند؟

بچه های کوچک ، صاحبان سگ و گربه بیشتر در معرض ابتلا هستند. بچه هایکوچک به دلیل اینکه چهار دست و پا راه میروند و مرتب دستشان را در دهان خود می کنندبیشتر در معرض خطر هستند.راههای پیشگیری از توکسوکاریازیس چیست؟

1-جهتاطمینان از نداشتن آلودگی توله ها سعی نمایید توله هایی خریداری نمایید کهمادرانشان طی دوران بارداری بطور کامل تحت درمان ضد انگلی قرار گرفته اند. ضمناًتوله ها را بطور منظم از سن دو هفتگی هرسه هفته طبق توصیه دکتر دامپزشک مورد درمانضد انگلی قرار دهید.

۲- دستهایتان را پس از بازی با حیوان خانگی (تازه خریداریشده و بطور کامل خودتان درمان انگلی را انجام ندادید) یا فعالیت در خارج از خانهبخصوص قبل از خوردن غذا بخوبی با صابون شستشو دهید.


3-به بچه هایتان بیاموزیدهمیشه دستها یشان را بعد از بازی کردن با سگ یا گربه و بعد از بازی کردن در خارج ازخانه شستشو دهند.

۴-به بچه ها اجازه ندهید در مکانهایی که بوسیله مدفوع حیواناتخانگی یا سایر حیوانات آلوده شده است بازی کنند.

۵- هرگز بچه های کوچک را باسگها تنها نگذارید مگر اینکه سن سگ بیش از شش ماه باشد ضمناً مانع از این شوید کهنوزادتان چهار دست و پا روی زمین حرکت کند.

6-دور محل بازی کودکان را محصورنمایید تا مانع ورود سگها به آن شوید.

۷- تا حدی که امکان دارد از تماس نوزادانبا توله سگها و بچه گربه ها قبل از تکمیل برنامه ضد انگلی آنها جلوگیرینمایید.

۸- هرگز بچه های کوچک را مقابل درب ورودی ساختمانهای عمومی روی زمیننگذارید.

۹-فوراً پس از مدفوع کردن سگ محل آن را تمیز نمایید و پس از جمع آوریمدفوع آنرا بطور دقیق و کامل معدوم نمایید. حداقل هفته ای یکبار محل زندگی حیواناتخانگی را تمیز نمایید و سرانجام اینکه دقت نمایید تا سگتان در محلهای عمومی مدفوعنکند.

دکتر علیرضا قمریان
http://www.pezeshk.us/?p=14484


چرا شكلات و كاكائو براي گربه پرشین شما سمي است؟
نویسنده : مقدم - ساعت 20:0 روز چهارشنبه هجدهم آبان ۱۳۹۰
چرا شكلات و كاكائو براي گربه پرشین شما سمي است؟ (ترجمه)

   

حداقل
نتيجه‌اي كه دادن شكلات به گربه دارد اين است كه موجب واكنش آلرژيك خواهد شد، به اين دليل كه شكلات براي گربه‌ها جزو مواد غذايي سمي به حساب مي‌آيد.شکلات – ماده غذايي سمي براي گربه‌ها
گربه‌ها و سگ‌ها آلرژي‌هاي شديدي به شكلات دارند و حتي امكان مرگ آنها از خوردن شكلات وجود دارد و دليل اصلي آن تركيبات تئوبرومين در شكلات است (تئوبرومين ماده‌اي است که سگ‌ها و گربه‌ها نمي‌توانند آن را سنتز کنند و سمی است)، كه اين ماده در رده زانتین شناخته شده است. همچنين ممكن است شكلات حاوي كافئين باشد كه اين نيز مي‌تواند براي حيوانات سمي باشد.كافئين و تئوبرومين سيستم قلبي و عصبي گربه را تحريك مي‌كند و فشار خون را افزايش مي‌دهد.گربه‌ مبتلا به فشار خون بالا بيشتر در معرض خطر بروز عوارض بعد از خوردن شكلات است.علائم مسموميت با شكلات
در صورتي كه گربه شكلات مصرف كرده باشد و دچار مسموميت شده باشد شما بايد به علائمي مانند حالت تهوع، اسهال، استفراغ، هيجان و تحريك‌پذيري و عصبانيت، تشنگي بيش از حد و تشنج دقت و توجه داشته باشيد. در موارد شديد‌ترِ مسموميت، گربه وارد حالت اغما مي‌شود و يا مي‌ميرد.علائم در طول 12 ساعت اول پس از خوردن شکلات رخ می دهد. اگرمتوجه شديد که گربه شما مقدار زیادی شکلات مصرف کرده و یا شما اشتباها به گربه‌تان شكلات داده‌ايد بلافاصله بايد به دامپزشك مراجعه كنيد.


چه ميزان مصرف شكلات سمي است؟
شكلات خاصي با تئوبرومين و كافئين كمتر وجود دارد كه شكلات سفيد ناميده مي‌شود، بنابراين اين نوع شكلات كمتر براي گربه سمي خواهد بود.

دوز 50 تا 100 ميلي گرم تئوبرومين در هر پوند از وزن بدن مي‌تواند منجر به مرگ گربه شود. موارد شديد مسموميت در سطوح پايين‌تري از تئوبرومين كه منجر به مرگ گربه شده است گزارش شده است به اين دليل كه اين مسئله به ميزان قدرت سيستم ايمني بدن گربه بستگي دارد.

به طور معمول شكلات شيري حاوي 40 تا 65 ميلي گرم تئوبرومين در هر اونس (تكه شكلات كوچك) است.

مصرف تكه‌هاي بزرگ و مقدار زياد شكلات براي گربه مضر خواهد بود و به گربه آسيب خواهد رساند.


در هر صورت، حيوان خانگي خود را دور از هر نوع شكلات نگه داريد.درمان مسموميت شكلات
اگر گربه شما مقدار قابل توجهي شكلات مصرف كرده است، فورا به اورژانس دامپزشكي مراجعه كنيد.
در حال حاضر پادزهري براي تئوبرومين ساخته نشده است، اما دامپزشك براي از بين بردن تئوبرومين از بدن گربه و درمان كم آبي بدن در اثر استفراغ يا اسهال تزریق داخل رگی (سرم تراپی) را تجويز خواهد كرد.

همچنين گربه مقداري زغال فعال شده براي جذب ماده سمي دريافت خواهد كرد. (زغال فعال ماده‌اي است كه برای مسمومیت ها به کار میرود).


همچنين ممكن است گربه شما مقداري داروي قی آور براي برگرداندن شكلاتي كه خورده است دريافت كند.

تمام اين موارد در صورتي قابل اجرا خواهد بود كه شما گربه را در عرض 4 ساعت بعد از خورده شدن شكلات به اورژانس برسانيد.

اگر گربه شما دچار تشنج يا گرفتگي عضلاني شد، بايد داروي ضد تشنج دريافت كند.


در صورتي كه گربه دچار نبض نامنظم شده باشد ممكن است داروهاي قلبي نيز نياز داشته باشد.
برچسب‌ها: گربه پرشین, پرشین کت
توپي هاي مو در گربه پرشین
نویسنده : مقدم - ساعت 15:27 روز یکشنبه سی ام مرداد ۱۳۹۰
توپي هاي مو در گربه پرشین

      

تشكيل و ايجاد توپي هاي مو كه به صورت تجمع در معده ميباشد يك حالت طبيعي است . ميزان تشكيل اين توپي ها و حجم آنها بستگي به طول موهاي بدن و تراكم پشم گربه ، ميزان تيمار كردن و برس كشيدن توسط شما ، ميزان تميز كردن ليسيدن موها توسط خود گربه ، فصل سال و ميزان درجه حرارت محيط ، ميزان آب بدن ، ميزان مو ريزي گربه در اثر عوامل گوناگون و در نهايت وضعيت سلامتي گربه دارد .اكثر توپي هاي تشكيل شده مو در معده براحتي با استفراغ دفع ميشوند ولي در برخي از موارد هم حجم توده ها به حدي است كه خارج نشده و سبب انسداد روده ها و مشكلات شديد گوارشي خواهد شد .

اقدامات پيشگيرانه :
. تيمار كردن و برس كشيدن گربه پرشین مرتب و روزانه در هنگام صبح سبب حذف موهاي سست و در حال ريزش از بدن مخصوصا در گربه هاي مو بلند ميشود و بدين صورت شانس خوردن و ليسيدن آنها و تجمع در معده گربه كاهش مي يابد .
. در صورتي كه علت اصلي ليسيدن گربه به واسطه استرس و اضطراب در اثر عوامل گوناگون باشد سعي كنيد علت اصلي استرس را بررسي كنيد .
. سعي كنيد در تغذيه گربه خود از غذاهايي با درصد فيبر بالا يا سبزيجات طبيعي يا سبوس گندم استفاده نماييد . علاوه بر آن مصرف جيره هاي غذايي آماده و تجاري هم كه داراي فرمول غذايي متعادل و داراي فيبر زياد باشند سودمند خواهد بود .
. ميتوان به جيره غذايي مواد ملين مانند 5 سي سي پوره آلو يا 1/8 قاشق چايخوري عصاره نارون قرمز يا هر نوع ماده ملين مناسب ديگر را اضافه كرد

علائم بيماري :
. كاهش ميل به غذا خوردن و بي اشتهايي
. اوغ زدن هاي مكرر و پشت سر هم
. يبوست

آنچه شما و دامپزشك ميتوانيد انجام دهيد :
. در صورت وجود توپي هاي بزرگ در معده ميتوان به غذاي گربه مقدار كمي كره اضافه نمود و اين كار را به مدت 5 روز ادامه داد .

گاهي تراكم و حجم توده هاي متراكم موي موجود در معده به حدي است كه امكان خارج شدن آن وجود ندارد .و لازم است به عنوان آخرين راه حل درماني اقدام به عمل جراحي و خارج كردن آنها به صورت مستقيم از شكاف معده و توسط دكتر دامپزشك شود

           


درمان هاي غذايي :
استفاده از غذا هاي داراي درصد فيبر بالا و اضافه كردن آنها به جيره غذايي گربه سبب كاهش عود تشكيل توپي هاي موي در معده خواهد شد . استفاده از هويج خرد شده و اضافه كردن به غذا هاي كنسروي نيز مطلوب خواهد بود . جوانه يونجه تازه منبع خوب و مناسبي از مواد گياهي است كه ميتوان مقدار كمي از آن را به صورت روزانه و مرتب به غذاي گربه اضافه كرد . اضافه كردن هويج و يونجه به صورت مرتب به برنامه غذايي سبب تنظيم دستگاه گوارش  و روده ها خواهد شد

 

فروش دائمی گربه پرشین

قدیمی ترین پرورش دهنده پرشین کت

۰۹۱۰۹۲۶۰۸۶۸

۰۹۳۵۵۰۱۱۵۵۶برچسب‌ها: گربه پرشین, پرشین کت, پرشین کت سفید, گربه پرشین سفید
خودداري و امتناع گربه پرشین از غذا خوردن
نویسنده : مقدم - ساعت 15:18 روز یکشنبه سی ام مرداد ۱۳۹۰
خودداري و امتناع گربه از غذا خوردن

            

به طور طبيعي و عمومي گربه با اشتها و ميل غذاي خود را خواهد خورد ولي در برخي از موارد ممكن است براي مدتي نسبت به غذا خوردن بي ميل شود .در صورتيكه گربه شما به مدت 2 روز غذا نخورده وضعيت نگران كننده اي وجود دارد كه لازم است در اين موارد با دكتر دامپزشك مشورت كنيد. فقدان فعاليت دستگاه گوارش در برخي از موارد سبب افزايش چربيهاي كبدي و بيماري كبد چرب    خواهد شد و در اين حالت همراه با تجمع چربي در سلولهاي كبدي همراه است لذا بيماري كبد چرب سبب افزايش بي اشتهايي و در نهايت بروز بيماري در گربه خواهد شد .

علل بيماري :
. سرو صداي آزار دهنده شديد در زمان تغذيه گربه سبب بي اشتهايي و ترس او خواهد شد لذا سعي كنيد محل غذا خوردن گربه شما در يك محيط آرام منزل و به دور از آشفتگي باشد .
.گاهي در زمان تغذيه گربه با يك نوع غذاي خاص و جديد از خوردن آن امتناع ميكند چون براي او جديد بوده و تجربه قبلي در مورد طعم و مزه آن ندارد بعضي از گربه ها در مورد خوردن غذاهاي تند و داغ بي ميل هستند و آن را نمي خورند . اكثر مشكلات بي اشتهايي در زماني بروز ميكند كه شما سعي ميكنيد غذاهاي مرطوب و كنسروي را به غذاهاي خشك تبديل و تعويض كنيد و يا رژيم غذايي معمول و متعارف گربه خود را تغيير دهيد .
. ترسهاي ناگهاني شديد مانند طوفان ، رعد و برق و صاعقه هم اضطراب شديدي براي گربه ايجاد ميكند و سبب بي ميلي و بي اشتهايي و بروز حالات عصبي در گربه خواهند شد
. بيماريهاي مهلك و تهديد كننده هم سبب بي اشتهايي و امتناع گربه از غذا خوردن ميشود .

آنچه شما و دامپزشك ميتوانيد انجام دهيد:
.‌ ميتوان با ولرم كردن غذاي گربه ،اشتهاي او را به غذا خوردن تحريك كرد . خورانيدن بعضي از غذا هاي با بوي خاص و محرك براي گربه مانند ماهي، ميتوان او را به خوردن غذا ترغيب كرد و باعث افزايش اشتها خواهد شد .در صورت بي اشتهايي گربه ميتوان با نوازش كردن با دست او را به غذا خوردن ترغيب و تشويق كرد .
. در برخي از موارد و گذشت 2 روز از غذا نخوردن گربه با دكتر دامپزشك مشورت شود تا علت اصلي بي اشتهايي مشخص شود و درمان لازم در اين زمينه صورت گيرد . در صورتيكه بي اشتهايي به مدت طولاني ادامه يابد سبب از دست رفتن آب بدن خواهد شد كه بر اساس صلاحديد دامپزشك لازم است . سرم درماني و تزريق سرم براي تامين آب از دست رفته بدن انجام شود .
. در صورت ادامه بي اشتهايي و در موارد بحراني به عنوان آخرين راه حل دكتر دامپزشك اقدام به قرار دادن و تعبيه يك لوله در داخل معده خواهد كرد و بدين صورت مقداري غذا را به صورت نرم شده و مايع وارد معده گربه خواهد كرد.

درمان هاي غذايي :

در برخي از موارد تزريق ويتامين ب12 مي تواند سبب تحريك بي اشتهايي در گربه شود . تغذيه مخلوط عسل و ماست يا 125 گرم جگر هفته اي يكبار سبب تحريك و افزايش اشتها در گربه شما خواهد شد .


برچسب‌ها: گربه پرشین, پرشین کت
مولتي ويتامين براي گربه‌ پرشین
نویسنده : مقدم - ساعت 18:7 روز دوشنبه سیزدهم تیر ۱۳۹۰
مولتي ويتامين براي گربه‌ پرشین 


بسياري از صاحبان گربه‌هاي پرشين مايل به فراهم كردن بهترين امكانات بهداشتي و سلامتي با دادن مولتي ويتامين به گربه‌شان هستند.
گربه‌ها نیاز به یک تعادل دقیق و مطمئن و
خاصی از ویتامین‌ها و مواد معدنی و دیگر مواد مغذی به منظور بهترين حالت عملکرد خود دارند.


با مصرف ترکیب مناسب از این ویتامین ها، گربه پرشين شما سالم و قوي خواهد ماند و امكان بيشتري براي لذت بردن از زندگي طولاني، شاد و بدون بيماري را خواهد داشت.


ويتامين‌هاي مورد نيازي كه گربه پرشين شما به آنها نياز دارد كمي متفاوت از ويتامين‌هايي است كه شما ممكن است در مكمل‌هاي مولتي ويتامين انساني ببينيد، در نتيجه، فرصت خوبي است كه با اصول اوليه تغذيه گربه‌ها قبل از هرگونه خريد (مواد غذايي) آشنا شويد.

      فروش گربه پرشينمزایای مولتي ویتامین‌ها برای گربه‌ پرشین 
در حالت مطلوب ، یک غذای خوب و با كيفيت گربه
تمام ويتامين‌هاي مختلف و مواد مغذي كه گربه به آنها نياز دارد را فراهم ميكند.


دلايلي كه چرا گربه ممكن است نیاز به مکمل ویتامین داشته باشد وجود دارد.
نخست، به اين دليل كه، بسياري از غذاهاي گربه‌ها با مواد غذايي كيفيت بالا توليد نمي‌شوند و در نتيجه مواد تشكيل دهنده اين غذاها كيفيت پاييني دارند. دوم اينكه، ماندن اين غذاها براي هفته‌ها يا حتي مدت زمان بيشتري در قفسه‌هاي فروشگاه‌ها به اين معني است كه مقداري از ويتامين‌ها و مواد مغذي كه به طور طبيعي در غذاي گربه هستند كاهش يافته و در نتيجه گربه شما ميزان مواد مغذي مورد نياز را دريافت نمي‌كند. به اين دليل، مولتي ويتامين‌ها، مكمل خوبي براي كمك به دريافت مواد مغذي مورد نياز هستند.

                             

اجزاء مولتی ویتامین خوب براي گربه‌ پرشین
گربه ها نیاز به آنزیم های خاص و اسیدهای آمینه‌اي دارند كه فقط در منابع گوشتي يافت مي‌شوند. پس به اين دليل، گربه‌هايي که گوشت نمی خورند سالم و در نهايت زنده نخواهند ماند. بنابراين، بسیاری از مکمل های مولتی ویتامین که براي گربه‌ها در دسترس هستند بر روي برخي از اين نوع مواد مغذي
كه معمولا در منابع گوشتي يافت ميشود تمركز دارند كه عبارتند از:


- نياسين

- ريبوفلاوين

- تورين

- تيامين


علاوه بر اين، گربه‌ها براي سلامتي بيشتر و بهتر نیازمند ویتامین های محلول در آب (مانند ویتامین های سی ـ ب) و ویتامین های حلال در چربی (مانند آ ـ ای) و ... میباشند كه شامل:


- ويتامين a
- ويتامين d

- ويتامين
e
- ويتامين ب كمپلكس

است.


آگاه باشید که بدن گربه ها به طور طبیعی به اندازه کافی ویتامین c و ویتامین k برای سالم زنده ماندن توليد مي‌كند، بنابراين نيازي به بودن اين تركيبات در مكمل‌هاي مولتي ويتامين براي گربه‌تان نيست.


مواد مغذی دیگر ، مانند کلسیم و عناصر دیگر، ممکن است در تركيبات مكمل‌هاي مولتي ويتامين در مقادیر کم ارائه شوند
، اما به طور کلی در صورتي كه پت شما از منابع غذايي با كيفيت بالا استفاده مي‌كند نیازي به مكمل‌‌هاي ديگر مواد مغذي نيست.

    توله گربه پرشينخطرات ناشی از مولتي ویتامین‌ها برای گربه پرشین
آگاهي از اين واقعيت كه دادن بيش از حد برخي از ويتامي‌ها و مواد معدني به گربه در واقع ميتواند خطر توسعه مشكلات سلامتي (بيماري‌هاي) گربه را افزايش دهد بسيار مهم است. ویتامین های محلول در چربی، مانند چند نمونه‌اي كه در ليست بالا ذکر شده اگر به ميزان
بيش از حد مصرف شوند ميتوانند سمي باشند.

مواد مغذی دیگر مانند کلسیم و منیزیم فقط به ميزان بسيار كمي مورد نياز هستند و دادن آنها در قالب مولتي ويتامين به گربه در واقع مي‌تواند گربه را در معرض خطر قرار دهد.
پس به اين دليل، بسيار مهم است كه قبل از استفاده از هرگونه مكمل مولتي ويتامين براي حيوان خانگي خود ابتدا با دامپزشك خود مشورت كنيد.

فروش دائمي توله گربه پرشين در رنگها و سنهاي مختلف

۰۹۳۵۵۰۱۱۵۵۶

۰۹۱۰۹۲۶۰۸۶۸

samira_rozhan@yahoo.com
برچسب‌ها: گربه پرشین, پرشین کت, فروش گربه پرشين, فروش پرشين كت, فروش گربه پرشين ارزان
توپي هاي مو در گربه
نویسنده : مقدم - ساعت 20:42 روز شنبه یازدهم تیر ۱۳۹۰

توپي هاي مو در گربه

                                 بچه گربه پرشين

تشكيل و ايجاد توپي هاي مو كه به صورت تجمع در معده ميباشد يك حالت طبيعي است . ميزان تشكيل اين توپي ها و حجم آنها بستگي به طول موهاي بدن و تراكم پشم گربه ، ميزان تيمار كردن و برس كشيدن توسط شما ، ميزان تميز كردن ليسيدن موها توسط خود گربه ، فصل سال و ميزان درجه حرارت محيط ، ميزان آب بدن ، ميزان مو ريزي گربه در اثر عوامل گوناگون و در نهايت وضعيت سلامتي گربه دارد .اكثر توپي هاي تشكيل شده مو در معده براحتي با استفراغ دفع ميشوند ولي در برخي از موارد هم حجم توده ها به حدي است كه خارج نشده و سبب انسداد روده ها و مشكلات شديد گوارشي خواهد شد .

                                    گربه پرشين

اقدامات پيشگيرانه :

. تيمار كردن و برس كشيدن مرتب و روزانه در هنگام صبح سبب حذف موهاي سست و در حال ريزش از بدن مخصوصا در گربه هاي مو بلند ميشود و بدين صورت شانس خوردن و ليسيدن آنها و تجمع در معده گربه كاهش مي يابد .

. در صورتي كه علت اصلي ليسيدن گربه به واسطه استرس و اضطراب در اثر عوامل گوناگون باشد سعي كنيد علت اصلي استرس را بررسي كنيد .

. سعي كنيد در تغذيه گربه خود از غذاهايي با درصد فيبر بالا يا سبزيجات طبيعي يا سبوس گندم استفاده نماييد . علاوه بر آن مصرف جيره هاي غذايي آماده و تجاري هم كه داراي فرمول غذايي متعادل و داراي فيبر زياد باشند سودمند خواهد بود .

. ميتوان به جيره غذايي مواد ملين مانند 5 سي سي پوره آلو يا 1/8 قاشق چايخوري عصاره نارون قرمز يا هر نوع ماده ملين مناسب ديگر را اضافه كرد

علائم بيماري :

. كاهش ميل به غذا خوردن و بي اشتهايي

. اوغ زدن هاي مكرر و پشت سر هم

. يبوست

                                    گربه پرشين سفيد

آنچه شما و دامپزشك ميتوانيد انجام دهيد :

. در صورت وجود توپي هاي بزرگ در معده ميتوان به غذاي گربه مقدار كمي كره اضافه نمود و اين كار را به مدت 5 روز ادامه داد .

گاهي تراكم و حجم توده هاي متراكم موي موجود در معده به حدي است كه امكان خارج شدن آن وجود ندارد .و لازم است به عنوان آخرين راه حل درماني اقدام به عمل جراحي و خارج كردن آنها به صورت مستقيم از شكاف معده و توسط دكتر دامپزشك شود

درمان هاي غذايي :

استفاده از غذا هاي داراي درصد فيبر بالا و اضافه كردن آنها به جيره غذايي گربه سبب كاهش عود تشكيل توپي هاي موي در معده خواهد شد . استفاده از هويج خرد شده و اضافه كردن به غذا هاي كنسروي نيز مطلوب خواهد بود . جوانه يونجه تازه منبع خوب و مناسبي از مواد گياهي است كه ميتوان مقدار كمي از آن را به صورت روزانه و مرتب به غذاي گربه اضافه كرد . اضافه كردن هويج و يونجه به صورت مرتب به برنامه غذايي سبب تنظيم دستگاه گوارش و روده ها خواهد شد